Sony zapowiedziało platformę PlayStation Now

Na targach w Las Vegas Sony odkryło karty, tym samym koncern zaprezentował swoją wizję cyfrową dystrybucję klasyków na PlayStation 3, czyli tak zwane PlayStation Now.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

PlayStation Now jest nowym wcieleniem platformy Gaikai, którą Sony wykupiło już jakiś czas temu za grube miliony dolarów. Przez długu okres japoński koncern milczał na temat jej wykorzystania, a branża liczył na jej włączenie w funkcjonalność PlayStation 4. Kaz Hirai, prezydent Sony, ma jednak inną wizję przyszłości dla tak sporej platformy jaką będzie PlayStation Now. Przedstawiciele Sony przyznają, że PlayStation Now jest ofertą dla wszystkich tych, którzy nie koniecznie potrzebują osobnego sprzętu do grania, w tym przypadku konsoli, aby cieszyć się rozrywką płynącą z jakościowych tytułów.

Do korzystania z PS Now wystarczy telewizor rodziny Bravia, jak również kontroler Dual Shock 3. Dzięki takiemu połączeniu możemy bawić się tytułami z PlayStation 3 za pośrednictwem łącza internetowego. Nie tylko telewizory Smart TV są celem Sony, koncern chce aktywować platformę na wszystkich, nowych urządzeniach sygnowanych logiem firmy. Cieszyć powinni się właściciele tabletów, smartphone’ów i konsol przenośnych. Redaktorzy serwisu Polygon mogli przetestować funkcjonowanie platformy na miejscu, w Las Vegas. Okazuje się, że wszystko działa dość płynnie, choć na PlayStation Vita zauważalne były lekkie spadki szybkości generowanej animacji. Wizja dostępu do szerokiej, z pewnością systematycznie poszerzanej, biblioteki gier zachęci wielu do wykupienia subskrypcji PlayStation Now. 

Na dzień dzisiejszy usługa jest w fazie beta testów. Sony planuje wystartować globalne już w sezonie letnim tego roku. Pierwszymi grami, jakie dostępne będą za pośrednictwem platformy są The Last of Us i God of War: Wstąpienie.

Written By
More from konadmin

Zestaw czterech gier z serii Far Cry pojawi się w lutym

The Wild Expedition, kompilacja wszystkich części serii Far Cry, już w lutym...
Read More