Sony zapowiedziało nowy wyświetlacz HMZ-T3

Sony odcina się od spekulacji na temat gogli dedykowanych PlayStation 4. Firma stawia na sprawdzone rozwiązania, tym samym zapowiada nową wersję wyświetlacza HMZ-T3.

kaz-hirai-playstation-4

Plotki na temat wirtualnego hełmu, czy też gogli, które miałyby wspierać PlayStation 4 zostały ucięte. Sony nie zamierza brnąć w dalej w takie gałęzi rynku, ale nie odcina się od ciekawych eksperymentów. Wszyscy amatorzy kina domowego powinni być zadowoleni, ponieważ na targach w Las Vegas zaprezentowany nowy model wyświetlacza wirtualnego. W trakcie targów nie reklamowano tego gadżetu jako gogli wirtualnych, a raczej przenośny projektor obrazu. Dzięki HMZ-T3 będziemy mogli oglądać filmy w najwyższej jakości High Definition, ponadto dźwięk płynący z głośników zamontowanych w wyświetlaczu gwarantuje jakość 7.1 Virtual Surround.

Sony wyposażyło swój gadżet w dwa wyświetlacze, technologii OLED, dzięki którym podziwiać będziemy obraz w objętości 700 cali. Ponadto potwierdzono wsparcie dla technologii 3D. Ta jednak na targach została kompletnie pominięta przez większość producentów, na rzecz rosnącego w siłę 4K. Wbudowana bateria pozwoli nam na trzygodzinny seans z gadżetem na głowie. Co ciekawe, HMZ-T3 możemy podłączyć do odtwarzacza kablem HDMI, co wydłuży czas aktywnej pracy do siedmiu godzin. Gadżet jest urządzeniem przetwarzającym obraz, a więc możemy za jego pośrednictwem również grać. Wystarczy podłączyć rzeczone urządzenie do konsoli i cieszyć się ogromnym obrazem świetnej jakości. 

Wizjer nie będzie jednak tanim urządzeniem. Sony wyceniło go na 1299 euro, a więc około 5 500 złotych. Za tą cenę możemy zakupić zarówno PlayStation 4, jak również nie mały telewizor oferujący technologię Full HD. Czy na sali znajdują się potencjalni nabywcy HMZ-T3, których nie odstrasza wstępna cena gadżetu?

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from konadmin

Nowe tech-demo Unreal Engine 4

W tamtym tygodniu pojawiła się krótka zajaweczka nowego tech-dema Unreal Engine 4,...
Read More