Sony wypowiada się na temat marki Tomb Raider

Firma Sony postanowiła oficjalnie skomentować sensacyjną informację o czasowej ekskluzywności dla marki Tomb Raider, która teraz łączona jest jedynie z firmą Microsoft.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).
Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).

Sensacyjna informacja o tym, że marka Tomb Raider została ekskluzywną serią Microsoftu obiegła świat i rozbudziła nerwową dyskusję. Okazuje się, że domniemana wyłączność dla platform z Redmond jest tylko czasowa, ale rozsierdziło to w pierwszym momencie wszystkich fanów Lary Croft. Do sprawy jednej z najważniejszych marek w branży odniósł się również konkurencyjny koncern Sony.

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się szef europejskiego oddziału Sony, znany i lubiany Jim Ryan. Nie ukrywa on, że próby przejmowania marek zewnętrznych producentów to nie styl, w jakim działa japoński koncern. Sony twierdzi, że ma sporo własnych, niemniej ciekawych marek. Istotą tej branży według Ryana jest posiadanie własnej, rozbudowanej i ambitnej brygady producentów, którzy zapewnią konsoli ciekawy content.

”Kiedy połączysz te dwa elementy, to myślę, że to buduje naprawdę kompletną pozycję na rynku. Czy czujemy zatem potrzebę wykupywania ekskluzywności na produkty zewnętrznych studiów? W mojej opinii nie.

Przed naszą konferencją pokazaliśmy nowe materiały z gier wideo, na których koncentrowaliśmy się w trakcie E3. Zrobiliśmy to, ponieważ chcieliśmy, żeby prezentacja w Kolonii skupiła się na nowościach oraz rzeczach świeżych. Moim zdaniem to daje nam silne, przekonywujące portfolio materiałów ekskluzywnych, i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni.”

Rise of the Tomb Raider pojawi się na Xbox One oraz Xboksie 360. Wszystko wskazuje na to, że w późniejszym okresie produkcję będą cieszyć się właściciele innych platform. Poniżej jedyny zwiastun tej niezwykle ciekawie zapowiadającej się gry.

[dzięki – videogamer]

Written By
More from Patryk

The Last of Us 2 potwierdzone przez jednego z aktorów pracujących nad grą

The Last of Us 2 nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone ani zapowiadane....
Read More