Sony wprowadzi PSN Pass?

PSN-Pass-small
PSN-Pass-small

Wszystko wskazuje zatem na to, że Sony zamierza podjąć walkę z drugim obiegiem gier, czyli handlem „używkami”. PSN Pass pojawi się zapewne we wszystkich nowych , ekskluzywnych dla PS3 grach.

 

Zdjęcia, przedstawiające niemiecką wersję bundle pack’u (zestaw: konsola plus gra) Resistance 3, pokazują także nowe, tajemnicze logo – PSN Pass. W sieci od razu pojawiła się masa spekulacji na ten temat. Wszystko wskazuje zatem na to, że również Sony zamierza podjąć walkę z drugim obiegiem gier, czyli handlem „używkami”. PSN Pass pojawi się zapewne we wszystkich nowych , ekskluzywnych dla PS3 grach.

Opakowanie gry i konsoli wyraźnie wskazuje na to, że do Resistance 3 będzie dołączany PSN Pass, najprawdopodobniej w formie kodu. Przy nowym logo znajduje się adnotacja o tym, że „usługi PSN Network są dostępne jedynie w krajach, w których działa PS Store”. Data premiery Resistance 3 ustalona została na 9 września, zatem PSN Pass pojawi się już wtedy albo nawet wcześniej.

Nowa funkcja będzie zapewne podobna do tych używanych przez EA Games i THQ. Przykładowo EA wprowadziło już dobrych kilka miesięcy temu Online Pass – kod (zamieszczony w pudełku z grą), który trzeba wpisać, by móc zakosztować w trybach multiplayer (online) oraz ewentualnie dostać dostęp do dodatkowej zawartości. Danego kodu można użyć tylko raz, jest on przypisywany na stałe do konkretnego konta gracza w Playstation Network. W tym wszystkim chodzi oczywiście o pieniądze – dystrybutorzy chcą po prostu ograniczyć handel grami używanymi, na którym tracą grube miliony dolarów. Gracze kupujący „używkę” z wykorzystanym już kodem, mogą otrzymać dostęp do tych funkcji tylko, gdy wykupią nowy kod poprzez PS Store.

Do tej pory Sony nie skomentowało jeszcze oficjalnie całej sprawy. Jednak już w zeszłym roku Andrew House (prezes SCEE) stwierdził w wywiadzie dla portalu gamesindustry.biz, że: „W zasadzie popieramy dzielenie gier na części lub odblokowywanie zawartości znajdującej się na płytkach BD za dodatkową opłatą. Sami badamy cały czas różne opcje dla własnych treści.”

M.P.

Written By
More from konadmin

NGP w 2011 tylko w Japonii?

NGP - nowa konsola przenośna Sony (następca PSP) może nie wystartowaćw tym roku...
Read More
PSN-Pass-small

Wszystko wskazuje zatem na to, że Sony zamierza podjąć walkę z drugim obiegiem gier, czyli handlem „używkami”. PSN Pass pojawi się zapewne we wszystkich nowych , ekskluzywnych dla PS3 grach.

 

" />