Sony ujawnia wyniki sprzedaży PlayStation 4 oraz gier na ten system

W sieci pojawiły się informacje odnośnie sprzedaży konsoli PlayStation 4. Japońska korporacja Sony ma powody do zadowolenia, ich najnowsza konsola sprzedała się już w ilości kilkunastu milionów egzemplarzy.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Koncern Sony ujawnił oficjalne dane dotyczące sprzedaży konsoli PlayStation 4. W przeciągu całego okresu obecności na rynku konsola sprzedała się w ilości 18, 5 miliona egzemplarzy. Co więcej, tylko w okresie ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia sprzęt znalazł aż 4 miliony nowych właścicieli.

Jest to niebywały sukces Sony, które to w listopadzie 2013 roku uruchomiło sprzedaż PlayStation 4. Konsola znalazła już 18, 5 miliona właścicieli na całym świecie. W oficjalnym komunikacie firmy możemy również wczytać się w komentarz włodarzy, sprawę postanowił skomentować Andrew House, prezes i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment:

”Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że tak wielu kupujących z całego świata wybiera w okresie świątecznym PS4. Będziemy zabiegać o utrzymanie i umocnienie pozycji tej konsoli jako najlepszego rozwiązania dla graczy wprowadzając jeszcze bardziej ekscytujące produkty i poszerzając gamę oferowanych usług.” – Andrew House, SCE.

Warto również przyjrzeć się innym danym dotyczącym chociażby ilości subskrybentów PlayStation Plus. Aktualnie z usługi aktywnie korzysta około 10, 9 milionów użytkowników, a więc jest to również niemały sukces. Na dzień dzisiejszy również liczby dotyczące samych gier robią wrażenie, bowiem gracze sięgnęli po 81, 1 miliona egzemplarzy gier wideo przeznaczonych na ten system (dystrybucja klasyczna oraz cyfrowa).

Jesteście zadowoleni z PlayStation 4, PlayStation Plus oraz oferty gier na tej platformie?

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/01/06/ps4-sales-18-5-million-worldwide-sell-through/]

Gracze z ochotą sięgają po konsolę PlayStation 4!
Gracze z ochotą sięgają po konsolę PlayStation 4!
Written By
More from Patryk

Alison Road czymś w stylu Silent Hills na Kickstarterze

Wszyscy sympatycy survival horrorów żałują decyzji o skasowaniu projektu Silent Hills. W...
Read More