Sony twierdzi, że właściciele Xboksa 360 oraz Wii migrują na PlayStation 4

Dualshock 4 to kolejny z rzędu kontroler firmy Sony, który od teraz może współpracować również z konsolą PlayStation 3.

W sieci pojawiły się informacje na temat konsoli Sony oraz jej popularności wśród graczy. Z przeprowadzonych badań wynika, że właściciele Xboksów 360 oraz Wii wybierają coraz częściej PlayStation 4.

PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.
PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.

Koncern Sony zlecił przeprowadzenie bardzo ciekawych badań firmie Nielsen. Ich tematem są przemiany na rynku konsol stacjonarnych, mianowicie migracja użytkowników jednego sprzętu do ”obozu” drugiego. Jak się okazuje, PlayStation 4 powoli staje się alternatywą dla graczy wcześniej korzystających z Xboksa 360 oraz Wii.

Dokładne liczby dotyczące nowych użytkowników PlayStation 4 przedstawił Scott Rohde, wiceprezes do spraw rozwoju produktów w Sony Worldwide Studios. Okazuje się, że 17 procentu właścicieli PlayStation 4 nie mieli wcześniej żadnej konsoli. Natomiast 31 procent graczy wcześniej korzystało Xboksa 360 lub tez Wii. Właśnie dlatego, że wielu ludzi wcześniej nie posiadało w swoim zaciszu domowym konsoli PlayStation 3 firma Sony decyduje się przenosić The Last of Us na swój nowy sprzęt.

Japoński koncern podał do oficjalnej informacji, że PlayStation 4 rozeszło się aktualnie w liczbie około 7 milionów egzemplarzy. Jest to stan na miesiąc kwiecień tego roku. Amerykański koncern Microsoft w tym samym okresie wysłał do sklepów 5 milionów egzemplarzy Xbox One. Widać jak na dłoni, że zapotrzebowanie na nowe konsole jest spore, a czy Ty masz już swojego next gena?

[dzięki – CVG]

 

1402484054-ps4-white-1

Written By
More from Patryk

Dlaczego Uncharted: Golden Abyss nie trafiło dogry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a?

Firma Naughty Dog nie wprowadziło do kolekcji Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a gry...
Read More