Sony tłumaczy pozycję PlayStation Vita na rynku

tajzap

PlayStation Vita notuje coraz lepsze wyniki rachunkowe na rynku konsol przenośnych. Redakcja serwisu VG24/7 postanowiła przeprowadzić rozmowę z szefem brytyjskiego oddziału Sony, na temat pozycji handhelda na rynku.

Polska_premiera_konsoli_5663921

Od premiery sprzętu na rynku globalnym upłynęło już dwa lata. W trakcie tych dwudziestu czterech miesięcy otrzymaliśmy wiele ciekawych, i mniej ciekawych, tytułów. Do najlepszych pozycji warto zaliczyć Tearaway, Uncharted: Złota Odchłań, jak również rewelacyjne Killzone: Najemnik. Zdawałoby się, że są to gry najwyższej jakości, które powinny napędzać sprzedaż konsoli i klarować jej sytuację na rynku globalnym. Okazuje się jednak, jakoby PlayStation Vita było tylko gadżetem, swoistą alternatywą na rynku urządzeń mobilnych, a nie, jak pierwotnie zakładano, konsolą przenośną nowej generacji. Serwis VG24/7 przeprowadził rozmowę z prezesem brytyjskiego oddziału Sony, który potwierdził tylko analizę branży na temat Vity. Okazuje się, że sprzedaż Vity mogłaby być lepsza, a sama konsola nie jest promowana tak, jak pierwotnie zakładano:

”Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że sprzedaż PlayStation Vita mogła być lepsza, a nawet taka jak sobie pierwotnie zakładaliśmy. Problem tkwi w konstrukcji dzisiejszego rynku, zapotrzebowania na gadżety mobilne, które przejęły część klientów, a samo PlayStation Vita jest traktowane jak jeden z takich gadżetów. Trudno jest przekonać klientów, aby nosili przy sobie zarówno nasza konsolę, jak i smartphone’a czy iPada. Prawda jest taka, że liczba graczy, którzy chcą porządnych doświadczeń, a takie oferuje Vita, jest mniejsza od tych, którzy grają w małe, proste i tanie gry mobilne.”

Sony nie może odnaleźć się na rynku gadżetów mobilnych ze swoją konsolą. Ta, choć świetnie zaprojektowana, napakowana energią, nie jest wstanie oferować gry ekskluzywne, jakościowe, takie dla których warto byłoby sięgać po ten sprzęt. Sony ma nadzieję odmienić wszystko w tym roku. Funkcja Remote – Play ma im w tym pomóc. Okazuje się, że ciekawy dodatek staje się przeznaczeniem Vity. Poniżej możecie sprawdzić jak działa funkcja Remote – Play w akcji i odpowiedzieć na pytanie: czy jesteście zadowolenie z kupna PlayStation Vita? 

Written By
More from konadmin

Diablo 3 na Xbox 360 ?

Na oficjalnym blogu Diablo 3 pojawiła się notka wskazująca możliwość pojawienia się...
Read More