Sony tłumaczy powody opóźnienia premiery Driveclub

Koncern Sony zmuszony był opóźnić premierę gry wyścigowej Driveclub. Gra trafi na rynek jesienią tego roku. W sieci pojawiły się konkretne informacje na temat tej sprawy.

Driveclub pozwoli nam zasiąść za kierownicami dziesiątek licencojowanych, super szybkich samochodów.
Driveclub pozwoli nam zasiąść za kierownicami dziesiątek licencojowanych, super szybkich samochodów.

Driveclub miało pojawić się na rynku razem z konsolą PlayStation 4. Niestety premiera gry została przesunięta przez firmę Sony na jesień tego roku. Tytuł będzie dystrybuowany w klasycznej formie (pudełka), razem z konsolą PlayStation 4, jak również za pośrednictwem usługi PlayStation Plus.

W trakcie rozmowy z redakcją Eurogamera, Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, wypowiedział się na temat opóźnienia premiery gry. Okazuje się, że debiut gry wraz z konsolą na rynku zakłócił problem techniczny, nad którym w ostatnich miesiącach pracowali specjaliści ze studia Evolution. Problem był na tyle poważny, że wpłynął bezpośrednio na wielomiesięczne opóźnienie debiutu gry.

”Mieliśmy plany zakończyć Driveclub w zeszłym roku, ale okazało się, że pojawił się poważny techniczny problem. W związku z tym cały zespół musiał wrócić do pracy i zaprojektować pewne ważne części gry. Dlatego zabrało nam to tak długi okres czasu. To prawie cały rok, a to dlatego, że producenci wrócili do stołów kreślarskich, by przemyśleć pewne kluczowe aspekty produkcji. W tym momencie mogę potwierdzić, że mamy grę, o której zawsze marzyliśmy. Osobiście sprawdziłem inne wyścigi dostępne na E3 2014 i byłem zadowolony z tego porównania. W mojej opinii nie widziałem bezpośredniej konkurencji dla DriveClub”

DriveClub trafi do sprzedaży już 8 października tego roku i będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4. Edycja kolekcjonerska również będzie dostępna w sprzedaży na terenie naszego kraju. Jesteście zainteresowani takim zestawem?

[dzięki – Eurogamer]
Wydanie specjalne Driveclub jest dostępne tylko na PlayStation 4.
Wydanie specjalne Driveclub jest dostępne tylko na PlayStation 4.

 

Written By
More from Patryk

Przegląd Microsoft (#14) – najciekawsze aplikacje i gry na Windows, Windows Phone i Xbox

Firma Microsoft po raz kolejny wystosowała ciekawą ofertę aplikacji i gier na...
Read More