Sony stara się wyjaśnić podwyżkę cen abonamentu PlayStation Plus

Firma Sony zdecydowała się podnieść cenę abonamentu PlayStation Plus. Teraz tłumaczy swoje stanowisko w tej sprawie, ale czy to wystarczy, aby przekonać graczy?

Sony postanowiło wyjaśnić, dlaczego podjęto decyzję o podniesieniu ceny abonamentu PlayStation Plus w Europie. W przypadku Polski podniesiono cenę trzymiesięcznego abonamentu, za który teraz przyjdzie nam zapłacić 78 złotych (wcześniej 59). Jak to wszystko stara się tłumaczyć japoński gigant?

”Sony jest zdecydowane dostarczyć subskrybentom PlayStation Plus najlepszej możliwej usługi wraz z najbardziej interesującą zawartością. Od dnia 1 września podnosimy cenę miesięcznego oraz trzymiesięcznego abonamentu z powodu sytuacji panującej na rynku.

Będziemy dalej inwestować w usługę PlayStation Plus, tak by zapewnić niezrównane doświadczenie, oferując przy tym najwyższej jakości gry oraz usługi dodatkowe.”

Okazuje się więc, że konkretniejszego powodu takiej decyzji nie ma. Sony reaguje na przemiany rynkowe i…tyle. Miejmy nadzieję, że jednak jakość PlayStation Plus, szczególnie na PlayStation 4, wzrośnie o czym ostatnio sami nas zapewniali.

Już od września na terenie całej Europy ceny abonamentu PlayStation Plus wyglądać będą następująco – miesięczny 5,49 funta / 5,99 euro, trzymiesięczny 14,99 euro / 11, 99 funta. Szczęście że roczna subskrypcja nie wzrośnie.

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2015/08/11/playstation-plus-1-month-and-3-month-subscription-prices-rising-in-europe/]

[interaction id=”55caf6b1b7e78f9b323ff004″]

Written By
More from Patryk

Historyczne postaci ujawnione w grze Assassin’s Creed Syndicate

W sieci coraz częściej pojawiają się nowe materiały z gry Assassin’s Creed...
Read More