Sony sprzedało najwięcej konsol w ubiegłym roku fiskalnym

Dualshock 4 to kolejny z rzędu kontroler firmy Sony, który od teraz może współpracować również z konsolą PlayStation 3.

Świat obiegła informacja dotyczące wyników sprzedaży konsol za ubiegły rok fiskalny. Okazuje się, że po raz pierwszy od ośmiu lat na szczycie tabeli jest firma Sony.

PlayStation Network to platforma na której możemy dokonywać zakupów gier oraz dodatków. Mają tutaj miejsce również bardzo ciekawe promocje.
PlayStation Network to platforma na której możemy dokonywać zakupów gier oraz dodatków. Mają tutaj miejsce również bardzo ciekawe promocje.

Po raz pierwszy od około ośmiu lat firma Sony jest na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży konsol stacjonarnych oraz przenośnych. W sieci pojawiły się informacje na temat wyników finansowych za ubiegły rok i okazało się, że PlayStation sprzedało się w ilości 18.7 miliona egzemplarzy. Wyniki giganta z Kioto to 16.3 miliona, zaś Microsoft uzyskał sprzedaż na poziomie 11.6 miliona sztuk swoich konsol.

Warto jednak pamiętać, że japoński gigant ma na rynku aż pięć produktów z rodziny konsol, a więc PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PlayStation Portable. Tymczasem konkurencja w postaci Mirosoftu tylko Xboksa 360 oraz Xbox One. Jeżeli mowa o firmie Nintendo, to sprzedaje ona następujące konsole: Wii U, Wii, 3DS (2DS i 3DS XL) oraz DS (DSi, DS Lite i DS XL).

W dużym stopniu Sony pomogła dobra kondycja PlayStation 4, które rozchodzi się całkiem nieźle. Negatywnie na rozwój marki Nintendo wpłynęło zaś Wii U, którego forma sprzedażowa jest poniżej oczekiwań z Kioto. Microsoft zaliczył wzrost sprzedaży o 11% względem poprzedniego roku.

nextgeneration

Written By
More from Patryk

Dead Island i Toy Soldiers w ofercie Games with Gold na miesiąc luty!

Microsoft wyciąga wnioski z polityki Sony w kwestiach promocyjnych, tym samym w...
Read More