Sony publikuje pierwsze raporty sprzedaży PlayStation 4 i Killzone: Shadow Fall

plejst

Killzone: Shadow Fall, startowy tytuł na PlayStation 4, sprzedał się w ilości 2.1 miliona egzemplarzy. PlayStation 4 sprzedało się o 50% lepiej od konkurencyjnego systemu Xbox One na terenie Wielkiej Brytanii.

psp

 

Koncern Sony oficjalnie ogłosił dane dotyczące sprzedaży konsoli na terenie Wielkiej Brytanii. Zestawienie pokazuje statystykę sprzedanych konsol PlayStation 4 z ilością opchniętych konsol Microsoftu. Okazuje się, iż mamy do czynienia z następującą zależnością: 1,5: 1, a więc sprzedaż, którą zanotowało Sony jest o 50 % wyższa od wyniku Redmond. Statystykę ujawniono podczas konferencji prasowej, na której szef brytyjskiego oddziału Sony, niejaki Fergal Gara, ujawnił że PlayStation zaliczyło spory wzrost pozycji na rynku. Koncern skoczył z 32% udziałów na rynku konsolowym do 47 %, a więc wynik bardzo przyjemny. Co ciekawe, patrząc na słupki statystyczne poprzedniej generacji, tutaj sytuacja się odwraca, ponieważ to Xbox 360 wyprzedza PlayStation 3 w podobny sposób – 1,51: 1. Japoński gigant tym samym ogłosił, że globalnie sprzedał już około pięciu milionów sztuk konsoli (dokładnie 4,2 mln). 

Drugą, nie mniej interesującą informacją, jest kondycja Killzone: Shadow Fall na rynkuOkazuje się, ze produkcja Guerilla Games sprzedała się w ilości 2,1 miliona egzemplarzy, co można czytać jako również dobry wynik. Gra jest startowym tytułem na PlayStation 4, która pokazuje moc i energię drzemiącą w tej konsoli. Produkt nie ustrzegł się błędów, wielu uważa go za odległy od tradycyjnych odsłon serii, ale jak widać fani zaufali twórcom i zaopatrzyli się w ten tytuł. Warto odnotować, że przy publikacji tej wiadomości, Sony brało pod uwagę zarówno wersje klasyczne, pudełkowe jak również dystrybucją cyfrową. Wygląda więc na to, że konsolowa walka trwa w najlepsze, a wcześniejsze głosy ”mędrców” branży o tym, że nowa generacja nie jest potrzebna są raczej nie na miejscu.

Obie konsole się rozpędzają, a wygrana w przedbiegach jeszcze o niczym nie świadczy. Liczby te mogą jednak przekonać wielu z Was do podjęcia wyboru: PlayStation 4 czy Xbox One?

dzięki [ videogamer ]

Written By
More from Patryk

Oferta PlayStation Plus – lipiec 2015

W sieci pojawiła się oficjalna rozpiska gier z oferty PlayStation Plus na...
Read More