Sony przejmuje firmę OnLive, aby ją natychmiastowo zamknąć

Firma OnLive wkrótce zakończy działalność, bowiem zostanie wykupiona i zamknięta przez japoński koncern Sony. Strumieniowanie gier wideo nie będzie już możliwe po 31 kwietnia.

sony make belive

Japońskie Sony wyciągnęło z portfela grubą ilość gotówki i zdecydowało się na zakup firmy OnLive. Strumieniowanie gier wideo prosto na urządzenia graczy nie będzie już możliwe po dniu 31 kwietnia. Sony przejmuje tego interesującego gracza na rynku, aby natychmiastowo skończyć jego działalność.

Jeżeli tylko korzystaliście z OnLive, to musicie poszukać sobie alternatywy. Usługa OnLive będzie działała tylko i wyłącznie do dnia 31 kwietnia. Co ciekawe, wszystkie gry do tego momentu będą bezpłatne dla zainteresowanych – opłacających subskrybcję. Oczywiście firma OnLive dokona zwrotów pieniężnych wszystkim tym, którzy w tym okresie wykupią subskrypcję.

onlive-tablet

Sony najwyraźniej jest żywo zainteresowane tym biznesem. Wcześniej japoński gigant wykupił za kwotę 380 mln dolarów Gaikai, które zostało przemianowane na PlayStation Now oraz Remote Play. Japoński koncern tym razem sięga po kolejną prężnie rozwijającą się firmę w tym biznesie.

Okazuje się, że własność intelektualna w postaci około 140 patentów firmy OnLive zostanie wykorzystane również przez Sony. Mowa tutaj o wykorzystywaniu potencjału ”Chmury”. Koncern z Kraju Kwitnącej Wiśni nie ujawnia konkretnych szczegółów dotyczących tej transakcji.

onlive

Samo OnLive ma bardzo ciekawą historię trwającą pięć lat. Firma zdecydowała się prowadzić płatny model subskrypcji odnoście strumieniowania gier wideo. Gracze nie musieli posiadać typowego sprzętu do grania, za duże pieniądze, aby móc cieszyć się zabawą.

Plany OnLive wyglądały dobrze na papierze, ale już w roku 2012 firma zwolniła wielu pracowników i wpadła w kryzys. Dopiero wprowadzenie usługi Cloudlift (powiązania z Valve, lepsze parametry) wyprowadziło OnLive na prostą.

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/4/2/8337955/sony-buys-onlive-only-to-shut-it-down]

Onlive_Gaming_Service

Written By
More from Patryk

Wysyp materiałów z Assassin’s Creed Syndicate i nowy trailer

Już w przyszłym miesiącu premiera gry Assassin’s Creed Syndicate. Nie wiele wiemy...
Read More