Sony potwierdza, że trwają prace nad wprowadzeniem klasyków z PlayStation 2 na PlayStation 4

Firma Sony potwierdziła zainteresowanie emulacji gier z PlayStation 2 na konsoli PlayStation 4. Trwają prace nad wprowadzeniem możliwości pobierania gier z PS2 na PlayStation Store.

Na konsoli PlayStation 4 w niedługim czasie będzie można grać w klasyczne gry z epoki PlayStation 2, które dostępne będą na platformie PlayStation Store. Dziś przedstawiciele firmy Sony zdecydowali się ujawnić, nad czym pracują w ostatnich tygodniach.

Wreszcie Sony decyduje się na odważne i pożądane przez graczy kroki. Bez wielkiej pompy rzecznik prasowy japońskiej firmy poinformował redakcję Wired, że aktualnie korporacja przygotowuje technologię pozwalającą na granie w tytuły z konsoli PlayStation 2 na „obecnej generacji”. Opracowywana jest konkretna aktualizacja, która najpewniej pozwoli w bezproblemowy sposób pobierać gry z PlayStation Store i przechowywać je na dysku konsoli.

Według niepotwierdzonych informacji gry z PlayStation 2, które mają być emulowane w pierwszej kolejności na PlayStation 4 to Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Star Wars: Jedi Starfighter i Star Wars: Bounty Hunter. Gry dodawane mają być do specjalnego pakietu Star Wars: Battlefront.

Co ciekawe, pierwsze nieoficjalne przecieki potwierdzają, że gry ponadto mają obsługiwać również system trofeów. Nie wiadomo co z gramy na PlayStation, czy kultowe klasyki z PS One będą również grywalne na najnowszej konsoli Sony?

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]PlayStation 2 to konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca kultowego PlayStation. Konsola miała swoją premierę 4 marca 2000 w Japonii, ale w Stanach Zjednoczonych 26 października 2000. W dniu premiery w USA sprzedano około 500 000 sztuk, a sprzedaż konsoli wygenerowała przychód ok. 149 mln USD. W styczniu 2013 roku firma Sony poinformowała, że kończy produkcję i sprzedaż konsoli na całym świecie.[/efsnotification] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=vA6TdEstNUg” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56307f59afdd55437cd69fba”]

Written By
More from Patryk

Square Enix pokazuje cudowne Star Ocean 5 na TGS 2015

Na wczorajszym pokazie Square Enix podczas targów Tokyo Games Show 2015 ujawniono...
Read More