Sony ponownie potwierdza, że nie będzie wstecznej kompatybilności w PlayStation 4

Firma Sony po raz kolejny podkreśla, że nie zamierza zajmować się wsteczną kompatybilnością w PlayStation 4 a tworzyć nowe, wspaniałe gry na ten system.

Shuei Yoshida z obozu Sony ponownie wypowiedział się na temat wstecznej kompatybilności w konsoli PlayStation 4. Jego zdaniem nie ma sensu inwestować pieniędzy w ten pomysł. Japoński gigant będzie koncentrował się tylko i wyłącznie na nowych, wspaniałych grach na swoją konsolę.

”W pełni rozumiem wszystkich ludzi, którzy o to pytają i, gdyby to było proste, zrobilibyśmy to. Ale staramy się skupiać na tworzeniu gier na PS4 i dodawaniu nowych funkcjonalności.

Odświeżanie jest nawet lepsze dla gier – chociażby The Last of Us, które możemy odpalić w 60 klatkach na sekundę, to samo tyczy się Dark Souls 2. W zasadzie to właśnie ponownie skończyłem Dark Souls 2 na PS4.” – powiedział Shuei Yoshida.

Prezes Sony w wywiadzie dla magazynu Edge wyraził swój szacunek dla decyzji Microsoftu. Możliwość odpalania gier z Xboksa 360 na Xbox One to świetna sprawa, ale Yoshida podkreśla jednocześnie, że Sony już w przeszłości dawało taką możliwość na swoich konsolach.

Kiedyś wsteczna kompatybilność nie była taką sensacją, jak ma to miejsce w przypadku Xbox One. Sam dokładnie pamiętam, jak po zakupie PlayStation 2 wystarczyło zachować gry i kartę pamięci, aby nadal bawić się w klasyki z szaraka. W przypadku PlayStation 3 na PlayStation Store mogliśmy zakupić najlepsze gry z ery PlayStation 2 i bawić się nimi.

Wsteczna kompatybilność dla Microsoftu to nowość, więc nie dziwię się, że gracze się tak z niej cieszą. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

[dzięki – http://www.psu.com/news/27493/Sony-surprised-by-Xbox-One-backwards-compatibility]

next_gen_consoles

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

Written By
More from Patryk

Games with Gold – oferta na listopad 2015

W sieci wreszcie pojawiły się oficjalne informacje dotyczące darmowych gier wchodzących w...
Read More