Sony – podsumowanie targów E3

SCE na tegorocznym E3 Media & Business Summit zaprezentowało rewolucyjne gry oraz usługi na platformy PlayStation oraz wiele innych nowości. Oczywiście nie mogło zabraknąć świetnych, wysokobudżetowych gier.

PlayStation to niezwykle popularna marka wśród graczy. Pierwsza konsola trafił na rynek w 1994 i zrewolucjonizowała go.
PlayStation to niezwykle popularna marka wśród graczy. Pierwsza konsola trafił na rynek w 1994 i zrewolucjonizowała go.

Podczas corocznej konferencji prasowej E3 Media & Business Summit 9 czerwca Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) ujawniło szereg nowości na PlayStation4 (PS4), w tym gry takie jak Destiny tworzone przez tandem Bungie i Activision, Uncharted 4: A Thief’s End od studia Naughty Dog, Far Cry 4 produkowane przez Ubisoft, Batman: Arkham Knight tworzone przez Rocksteady i Warner Bros, The Order: 1886 autorstwa Ready at Dawn, a także wyczekiwane przez graczy No Man’s Sky i wiele innych. Ponadto, SCE ujawniło wyjątkowy zestaw PS4 z grą Destiny zawierający system PS4 w kolorze Lodowcowa Biel (Glacier White), podało kolejne szczegóły na temat serialu „Powers“, ogłosiło wprowadzenie PlayStationTV na rynek północnoamerykański oraz europejski, a także omówiło uruchomienie usługi „PlayStation Now“ (PS Now) w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

„PS4 to najlepiej sprzedająca się konsola nowej generacji, a wszystko to, co ogłosiliśmy na E3, jeszcze dobitniej podkreśla, że złapaliśmy wiatr w żagle. Gry są fundamentem ekosystemu PlayStation. Zaprezentowaliśmy unikalne, ekscytujące i pasjonujące tytuły, nad którymi aktualnie pracujemy. Niezależnie od tego, czy będzie to superprodukcja taka jak Destiny, czy kameralna gra, taka jak Entwined – każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostajemy wierni graczom i chcemy, by PlayStation było najlepszym miejscem dla graczy. –  stwierdził Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment Europe.

Tylko na PlayStation

PS4 nie zwalnia tempa od czasu premiery – największej w historii branży – która miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Czwarta konsola PlayStation znalazła już ponad 7 milionów nabywców. SCE poszerzy swoje portfolio o nowe gry, które ogłoszono na żywo na scenie Los Angeles Memorial Sports Arena. Wśród wymienionych tytułów znalazły się gry takie jak The Order:1886; Bloodborne, nowa marka od cenionego twórcy gier Hidetaki Miyazakiego; LittleBigPlanet 3; inFAMOUS First Light; oraz Entwined, nową markę Pixelopus, niewielkiego zespołu działającego w ramach San Mateo Studio, składającego się ze świeżo upieczonych absolwentów Carnegie Mellon’s Entertainment Technology Center czy San Jose State’s Animation Program. Entwined jest już dostępne na PS4 w PlayStation Store. Zwieńczeniem konferencji SCE Worldwide Studios była prezentacja gier Uncharted 4: A Thief’s End i The Last of Us Remastered tworzonych przez cenione w branży studio Naughty Dog.

Graj jako pierwszy, graj lepiej

Ponadto, SCE zapowiedziało jedne z największych i najlepszych tytułów tworzonych przez zewnętrznych wydawców, w tym grę Far Cry 4, którą zaprezentowano po raz pierwszy na żywo, demonstrując fragment rozgrywki w trybie współpracy. Użytkownicy PlayStation, którzy kupią grę Far Cry 4 zaraz po premierze (listopad 2014) w wersji na PlayStation3 (PS3) lub PS4, mogą zaprosić do wspólnej gry znajomych z PSNSM , nawet jeśli nie posiadają oni własnego egzemplarza gry. Oprócz tego SCE ogłosiło, że od 12 do 15 czerwca właściciele PS4 będą mogli zagrać w wersję alfa gry Destiny. Aby to zrobić, należy wejść na oficjalną stronę. Ponadto, posiadacze PlayStation jako pierwsi zagrają w betę Destiny, która rusza 17 lipca. Destiny w wersji na PS4 i PS3 będzie zawierać mnóstwo zawartości dostępnej wyłącznie na te systemy, m.in. uzbrojenie, pancerze, statki oraz mapy.

Nowa wersja PlayStation 4, typu ''Glacier White'', trafi do naszych sklepów tej jesieni.
Nowa wersja PlayStation 4, typu ”Glacier White”, trafi do naszych sklepów tej jesieni.

PlayStation TV

SCE ogłosiło również wprowadzenie PS TV na rynek europejski oraz PAL. Jest to system rozrywki, który pozwala użytkownikom cieszyć się wieloma grami z PlayStation oraz grać zdalnie w gry z PS4 na domowym telewizorze. Urządzenie w wersji podstawowej wyceniono na 99 euro. Pozwala ono uruchamiać gry z PS4 poprzez sieć Wi-Fi dzięki funkcji gry zdalnej, kupować z PlayStation Store wybrane gry na PS Vita oraz klasyczne tytuły z PlayStation, a po oficjalne premierze w Europie i krajach objętych systemem PAL – strumieniować wybrane gry z PS3 poprzez PS Now. PS TV będzie pozwalało na granie w tytuły z PS Vita poprzez specjalne karty. PS TV oferuje również filmy, seriale i muzykę, które można kupować, wypożyczać lub oglądać poprzez PlayStation Store. To niezwykle kompaktowe urządzenie o wymiarach 65.0 × 105.0 × 13.6 mm idealnie skomponuje się z telewizorem w salonie i jest na tyle małe, że można je bez problemu przenosić i podłączać do innych telewizorów w domu.

PlayStation Now

SCE ujawniło kolejne informacje dotyczące PS Now, usługi pozwalającej strumieniować gry wykorzystującej technologię chmury obliczeniowej, która tego lata będzie zostanie udostępniona na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. 31 lipca SCE ruszą otwarte betatesty, które pozwolą graczom z obsługiwanych obszarów wypożyczać setki tytułów z PS3. SCE przetestuje wówczas ceny oraz okresy wypożyczania gier. Gracze mogą wypożyczyć grę na krótko lub na długo (np. miesiąc) wedle własnych preferencji.

PlayStation Vita i zestawy PlayStation

Nowy lżejszy i cieńszy model systemu PlayStation Vita, przenośnego urządzenia, które gracze mogą wszędzie zabrać, pojawi się w Europie i regionie objętym systemem PAL w idealnym momencie. PS Vita może pochwalić się imponującą biblioteką gier liczącą w tej chwili ponad 1000 tytułów, co czyni to urządzenie wymarzonym towarzyszem każdego gracza. W tym roku ukaże się ponad 100 gier, w tym Minecraft, Invizimals The Resistance, Hotline Miami 2: Wrong Number, Helldivers, Hohokum i Guns Up!, darmowa gra strategiczna z elementami akcji. Użytkownicy posiadający zarówno PS Vita, jak i PS4 będą mogli skorzystać z nieustannie powiększającej się biblioteki tytułów z PS4, które można strumieniować na PS Vita poprzez funkcję gry zdalnej.

No i oczywiście to, co lubimy najlepiej – fenomenalne zwiastuny z tegorocznego E3!

 

Written By
More from Patryk

Hideo Kojima miał więcej ofert, ale ostatecznie wybrał Sony ze względów osobistych

Hideo Kojima związał się umową z firmą Sony, przy której będzie w...
Read More