Sony planuje dalsze wsparcie i nowe oferty dla PlayStation Vita

Szef brytyjskiego oddziału Sony zapewnia o dalszym wspieraniu przez firmę konsoli PlayStaion Vita. Japoński konern przygotowuje się do gorącego okresu wydawniczego z ciekawymi ofertami.

PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.
PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.

Firma Sony potwierdza swoje zainteresowanie oraz zaangażowanie w promowanie konsoli PlayStation Vita. Serwis Eurogamer opublikował całkiem interesujące wypowiedzi szefa brytyjskiego oddziału Sony. Fergal Gara jest zdecydowany i twierdzi, że sprzedaż PlayStation Vita utrzymuje się na stałym poziomie podobnym do wyników PlayStation 4.

”Obecnie notujemy wzrost zainteresowania w porównaniu z ubiegłym rokiem, a już wkrótce premiera największego i potencjalnie najważniejszego tytułu tego roku, czyli Minecrafta. To może być nadzwyczajny debiut dla Vity. [. . .]

Ale ekscytuje nas liczba produkcji, jakie możemy przenieść z innych platform. Minecraft to klasyczny przykład. LEGO Batman 3 zmierza na Vitę, a także PS3 i PS4. Wiele tytułów cyfrowych staje się atrakcyjnych na naszej konsoli przenośnej, a trzeba przyznać, że to w dużej mierze urządzenie cyfrowe.” – Fergal Gara, szef Sony UK.

Koncern przygotowuje się do okresu świątecznego z myślą o sprzedaży PlayStation 4. Konsola trafiła już do około 10 milionów graczy, ale przenośny sprzęt budzi podobne zainteresowanie.

Fergal Gara uważa, że PlayStation Vita ma swoje zadanie do wypełnienia. Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi zestaw konsoli z grą FIFA 15. Cena takiego zestawu wynosić będzie 200 euro, a więc około 800 złotych. Miejmy nadzieję, że w polskich sklepach pojawią się równie interesujące zestawy.

[http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-11-sony-insists-vita-isnt-going-anywhere]

Szukajcie takiego zestawu pod koniec września!
Szukajcie takiego zestawu pod koniec września!
Written By
More from Patryk

Otwarta beta Warface na X360 rusza już dziś!

Warface to pierwszoosobowa strzelanina akcji, która jest przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych. Nad...
Read More