Sony planuje dalsze wsparcie i nowe oferty dla PlayStation Vita

Szef brytyjskiego oddziału Sony zapewnia o dalszym wspieraniu przez firmę konsoli PlayStaion Vita. Japoński konern przygotowuje się do gorącego okresu wydawniczego z ciekawymi ofertami.

PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.
PlayStation Vita to aktualnie najmocniejszy handheld na rynku.

Firma Sony potwierdza swoje zainteresowanie oraz zaangażowanie w promowanie konsoli PlayStation Vita. Serwis Eurogamer opublikował całkiem interesujące wypowiedzi szefa brytyjskiego oddziału Sony. Fergal Gara jest zdecydowany i twierdzi, że sprzedaż PlayStation Vita utrzymuje się na stałym poziomie podobnym do wyników PlayStation 4.

”Obecnie notujemy wzrost zainteresowania w porównaniu z ubiegłym rokiem, a już wkrótce premiera największego i potencjalnie najważniejszego tytułu tego roku, czyli Minecrafta. To może być nadzwyczajny debiut dla Vity. [. . .]

Ale ekscytuje nas liczba produkcji, jakie możemy przenieść z innych platform. Minecraft to klasyczny przykład. LEGO Batman 3 zmierza na Vitę, a także PS3 i PS4. Wiele tytułów cyfrowych staje się atrakcyjnych na naszej konsoli przenośnej, a trzeba przyznać, że to w dużej mierze urządzenie cyfrowe.” – Fergal Gara, szef Sony UK.

Koncern przygotowuje się do okresu świątecznego z myślą o sprzedaży PlayStation 4. Konsola trafiła już do około 10 milionów graczy, ale przenośny sprzęt budzi podobne zainteresowanie.

Fergal Gara uważa, że PlayStation Vita ma swoje zadanie do wypełnienia. Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi zestaw konsoli z grą FIFA 15. Cena takiego zestawu wynosić będzie 200 euro, a więc około 800 złotych. Miejmy nadzieję, że w polskich sklepach pojawią się równie interesujące zestawy.

[http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-11-sony-insists-vita-isnt-going-anywhere]

Szukajcie takiego zestawu pod koniec września!
Szukajcie takiego zestawu pod koniec września!
Written By
More from Patryk

Unboxing edycji limitowanej dodatku Serce z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

CDP wprowadza do sprzedaży specjalną edycję dodatku Serce z Kamienia do gry...
Read More