Sony oficjalnie obniżyło cenę PlayStation 4 w Europie

Najlepsze doświadczenie w grach wideo teraz w jeszcze niższej cenie. Tak przynajmniej stara się promować swoją konsolę PlayStation 4 firma Sony, która oficjalnie potwierdziła obniżkę cen.

Koncern Sony potwierdza, że rekomendowana cena konsoli PlayStation 4 zostanie obniżona do poziomu 350 euro, a więc o kwotę 50 euro w ramach Unii Europejskiej.

Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, że koncern z Japonii zdecyduje się na znaczące obniżenie ceny swojej konsoli na globalnym rynku. Najpierw sygnały napływały do nas z Japonii, później Ameryki Północnej, a teraz dowiadujemy się o oficjalniej obniżce ceny PlayStation 4 w Europie. I dobrze, bo to znacząco zwiększy liczbę użytkowników tego sprzętu i może pozytywnie wpłynąć na przychody firmy Sony, a więc pozwoli więcej zainwestować w nowe, ekskluzywne gry wideo.

Oczywiście mowa tutaj o sprzęcie z dyskiem HDD pojemności 500 GB, kontrolerem DualShock 4 i okablowaniem. Cena ma dotyczyć tylko zestawu PlayStation 4, ale Sony przygotowało przecież mnóstwo tematycznych bundle packów, z grami takimi jak Star Wars Battlefront, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Destiny: The Taken King czy Batman: Arkham Knight.

Na koniec warto podkreślić, że nie wiadomo, w jaki sposób zachowają się lokalni dystrybutorzy konsoli i duże sieci sklepów RTV. Myślę że to trochę potrwa, zanim PlayStation 4 potanieje w Polsce. Sony dziś potwierdziło dodanie kolejnego bundle packa we współpracy z Media Markt, chodzi o konsolę z motywem Dartha Vadera.

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

Relacja wideo z turnieju w Pro Evolution Soccer 2015 dziennikarzy

W Warszawie ostatnimi czasy odbył się turniej dziennikarzy w grę Pro Evolution...
Read More