Sony nie jest przekonane co do wartości EA Access

Firma Sony wypowiedziała się na temat usługi EA Access, którą firma Electronic Arts wprowadza na rynek. Uruchomiona wczoraj usługa nie obejmuje zatem konsoli PlayStation 4.

Firma Electronic Arts zajmuje się zarówno produkcją, jak i wydawaniem gier na konsole oraz komputery PC.
Firma Electronic Arts zajmuje się zarówno produkcją, jak i wydawaniem gier na konsole oraz komputery PC.

W ramach opłacanego abonamentu na Xbox One właściciele tej konsoli będą mogli skorzystać z dostępnych tytułów oferowanych dzięki usłudze EA Access. Wysokość miesięcznej opłaty to równowartość kwoty 4.99 dolara,a więc około 15 złotych. W pierwszych dniach działania platformy zostaną udostępnione następujące tytuły: FIFA 14, Madden NFL 25, Peggle 2 i Battlefield 4. Co więcej, subskrybenci otrzymają stosowne zniżki na dodatkową zawartość i możliwość testowania innych tytułów przed ich oficjalną premierą.

Ogłoszona wczoraj platforma nie obejmie jednak konsoli PlayStation 4, ponieważ firma Sony nie jest przekonana co do wartości owego przedsięwzięcia. Koncern tłumaczy taką decyzją w następujący sposób:

”Oceniliśmy, że EA Access nie przynosi użytkownikom PS Plusa korzyści jakich oczekują. Użytkowników PlayStation Plusa przybyło o 200 %, od czasu premiery PlayStation 4, co pokazuje, że gracze pragną członkostwa w programie, który oferuje różnorodne usługi, na różnych urządzeniach, za jedną niską cenę. Nie wydaje nam się, że proszenie naszych fanów o płacenie dodatkowych 5 dolarów miesięcznie, za program EA reprezentuje dobrą wartość dla gracza PlayStation.”

Pamiętajmy o tym, że PlayStation Plus zapewnia dwie gry miesięcznie dla właścicieli PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PlayStation 4. Koszt abonamentu PS Plus to kwota 195 złotych (12 miesięcy), 59 złotych (trzy miesiące) oraz 27 złotych za miesiąc. W takim przypadku właściciele konsol Sony powinni być zadowoleni z udostępnianych im gier. Więcej informacji już wkrótce.

Usługa EA Access zapewni Wam konkretny wybór gier na konsoli Xbox One. Co dalej z właścicielami PlayStation 4?
Usługa EA Access zapewni Wam konkretny wybór gier na konsoli Xbox One. Co dalej z właścicielami PlayStation 4?

 

Written By
More from Patryk

Premiera Total War: Atilla na PC oraz debiutancki trailer

Dziś debiutuje na rynku strategia czasu rzeczywistego autorstwa Creative Assembly. Długo oczekiwane...
Read More