Sony koncentruje się na marce PlayStation, mniejsze zainteresowanie rynkiem telewizorów oraz mobilnym

Agencja informacyjna Reutera podaje do wiadomości, iż firma Sony planuje skoncentrować się na kondycji marki PlayStation i odpuścić nieco rynek mobilny oraz rynek telewizorów.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

Sukces PlayStation 4 to stymulant do pracy nad marką PlayStation dla firmy Sony, która zdecydowała się skoncentrować siły właśnie na tej gałęzi rynku. Agencja informacyjna Reutera podała do oficjalnej wiadomości, iż japoński koncern zrezygnuje nieco z zaangażowania na rynku telefonów oraz telewizorów.

Wspomniana agencja ujawniła raport, z którego wynika, iż japońska korporacja planuje tak poprowadzić 3-letni plan inwestycyjny, aby wypracować największe przychody właśnie na rynku konsol.

Sony koncentruje się na PlayStation 4, które trafiło do 13, 5 miliona klientów na całym świecie. Jest to dobry prognostyk, bowiem firma zamierza wypracować kwotę 13, 5 miliarda dolarów. Mowa tutaj o sekcji konsol oraz gier, cyfrowej dystrybucji muzyki i filmów. Oczywiście swoją cegiełkę dokłada usługa PlayStation Plus, która też cieszy się sporym zainteresowaniem.

Japoński gigant ma mocną, i raczej niezachwianą, pozycję na rynku konsol stacjonarnych. Ostatnio pojawiły się jednak informacje, iż w Stanach Zjednoczonych firma będzie musiała wypłacać odszkodowania dla wszystkich tych, którzy sugerowali się spotami reklamowymi przed zakupem PlayStation Vita. Gracze czują się oszukani, bowiem Sony kompletnie nie dba o swoją konsolę przenośną. Szkoda, bowiem PlayStation Vita, oraz świetne gry na ten sprzęt, pomogły by w uzyskaniu wyżej wymienionych wyników prognozowanych.

[dzięki – http://www.reuters.com/article/2014/11/25/us-sony-outlook-idUSKCN0J903A20141125]

Sony Bravia to rewelacyjne telewizory, ale korporacja zamierza się skupić wpierw na rozwoju marki PlayStation.
Sony Bravia to rewelacyjne telewizory, ale korporacja zamierza się skupić wpierw na rozwoju marki PlayStation.
Written By
More from Patryk

Udostępniono nowe screeny z gry Batman: Arkham Knight

Studio Rocksteady odpowiedzialne za grę Batman: Arkham Knight opublikowało w sieci interesującą...
Read More