Sony daje więcej mocy PlayStation 4 producentom gier, odblokowano siódmy rdzeń procesora konsoli

Sony uważa, że konsola PlayStation 4 skrywa jeszcze sporo mocy i dopiero teraz zdecydowano się odblokować siódmy rdzeń procesora tej konsoli.

Firma Sony udostępniła nowe narzędzia programistyczne SDK, które mogą wykorzystywać siódmy rdzeń konsoli PlayStation 4, o czym dziś poinformował serwis DualShockers.

W styczniu tego roku, siódmy rdzeń odblokował Microsoft, sprawiając że konsola Xbox One była zbliżona osiągami do konkurenta. Teraz podobny zabieg stosuje koncern Sony, którego konsola skrywa w sobie jeszcze sporo energii obliczeniowej. To z pewnością dobry ruch i najwięcej skorzystają na tym sami producenci gier wideo. Jeżeli PlayStation 4 już teraz jest w stanie generować tak dobrą grafikę jak chociażby w grach takich jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain czy Bloodborne, to co, gdy twórcom oddane zostanie jeszcze więcej mocy?

Zarówno konsola PlayStation 4, jak i Xbox One zostały zbudowane w oparciu o ośmiordzeniowe procesory. Dwa rdzenie w każdym z urządzeń były jednak zarezerwowane dla działania systemu operacyjnego.  Po miesiącach od premiery sprzętów na półkach sklepowych producenci decydują się uwolnić pełną moc obu konsol. Teraz wszystko w rękach samych producentów, którzy będą mogli tworzyć nieco płynniejsze gry i z lepszą jakością oprawy graficznej.

Warto jest jednak czekać na nadchodzące miesiące i rok 2016, który dla PlayStation 4 może być kluczowy. Konsola mimo przewagi rynkowej nie może pochwalić się zbiorem gier ekskluzywnych (w sumie tylko Bloodborne), a na horyzoncie również debiut rynkowy PlayStation VR. Moc będzie potrzebna ”na cito”!

[interaction id=”56556cc641f2d0122bb30d93″]

Written By
More from Patryk

Telltale Games, twórcy The Walking Dead oraz The Wolf Among Us, pracują nad nową marką

Studio Telltale Games, twórcy takich gier jak The Walking Dead oraz The...
Read More