Sony daje więcej mocy PlayStation 4 producentom gier, odblokowano siódmy rdzeń procesora konsoli

Sony uważa, że konsola PlayStation 4 skrywa jeszcze sporo mocy i dopiero teraz zdecydowano się odblokować siódmy rdzeń procesora tej konsoli.

Firma Sony udostępniła nowe narzędzia programistyczne SDK, które mogą wykorzystywać siódmy rdzeń konsoli PlayStation 4, o czym dziś poinformował serwis DualShockers.

W styczniu tego roku, siódmy rdzeń odblokował Microsoft, sprawiając że konsola Xbox One była zbliżona osiągami do konkurenta. Teraz podobny zabieg stosuje koncern Sony, którego konsola skrywa w sobie jeszcze sporo energii obliczeniowej. To z pewnością dobry ruch i najwięcej skorzystają na tym sami producenci gier wideo. Jeżeli PlayStation 4 już teraz jest w stanie generować tak dobrą grafikę jak chociażby w grach takich jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain czy Bloodborne, to co, gdy twórcom oddane zostanie jeszcze więcej mocy?

Zarówno konsola PlayStation 4, jak i Xbox One zostały zbudowane w oparciu o ośmiordzeniowe procesory. Dwa rdzenie w każdym z urządzeń były jednak zarezerwowane dla działania systemu operacyjnego.  Po miesiącach od premiery sprzętów na półkach sklepowych producenci decydują się uwolnić pełną moc obu konsol. Teraz wszystko w rękach samych producentów, którzy będą mogli tworzyć nieco płynniejsze gry i z lepszą jakością oprawy graficznej.

Warto jest jednak czekać na nadchodzące miesiące i rok 2016, który dla PlayStation 4 może być kluczowy. Konsola mimo przewagi rynkowej nie może pochwalić się zbiorem gier ekskluzywnych (w sumie tylko Bloodborne), a na horyzoncie również debiut rynkowy PlayStation VR. Moc będzie potrzebna ”na cito”!

[interaction id=”56556cc641f2d0122bb30d93″]

Written By
More from Patryk

Update Xbox One – Nowe funkcje konsoli dostępne już 12 listopada

Microsoft powoli zapowiada nowości, jakie wprowadzi nowa aktualizacja systemu Xbox One. Konsola...
Read More