Sony chwali się wynikami sprzedaży PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PlayStation 3

Firma Sony opublikowała reklamę promującą markę PlayStation, dzięki czemu ujawniła wyniki sprzedaży PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PlayStation 3.

Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.
Marka Sony od wielu lat jest nierozerwalnie kojarzona z konsolami PlayStation, mimo iż zajmuje się wieloma innymi rynkami zbytu.

Najnowszy spot reklamowy firmy Sony ujawnia niezwykły wynik sprzedażowy marki PlayStation. Okazuje się, iż konsole PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PlayStation 3 sprzedało się łącznie 100 milionów egzemplarzy na całym świecie. Niesamowity wynik, nieprawdaż?

Oficjalne dane mówią, ze na rynek trafiło 80 milionów sztuk PlayStation 3. W ręce klientów trafiło aktualnie 7 milionów egzemplarzy PlayStation 4, zaś nadal nie znamy oficjalnych danych na temat PlayStation Vita. W sierpniu 2012 roku informowano publikę o sprzedaży na poziomie 2.2 miliona. Przez ten okres sprzedano pewnie kilka milionów tej konsoli, jak również PlayStation 3, które nadal znajduje nowych właścicieli. 

Na ten moment nie możemy porównywać wyników japońskiego koncernu z konkurencją w postaci Microsoftu oraz Nintendo. Obaj giganci nie publikują danych o sprzedaży swoich urządzeń. Pamiętajmy również, że Microsoft sprzedaje aktualnie tylko dwie konsole, Xbox 360 radzi sobie nieźle i sprzedaje się podobnie jak PlayStation 3, zaś Xbox One trochę słabiej od najnowszej konsoli japońskiego giganta. W tym miejscu warto również podkreślić, że sprzęt Sony jest dostępny w większej ilości krajów, niźli Xbox One. Sytuacja taka ma bezpośredni wpływ na wyniki finansowe sprzętu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. Ilu z Was wspomogło uzyskać tak wysoki wynik japońskiej firmie?

Written By
More from Patryk

DayZ może pojawić się również na konsolach stacjonarnych

Bohemia Interactive pracuje aktualnie nad grą DayZ, która ukazała się na komputerach...
Read More