Sonic Boom szansą na powrót Segi w glorii i chwale?

sc

W sieci opublikowano pierwsze materiały z gry Sonic Boom, która jest najnowszym tytułem osadzonym w uniwersum Sonica. Koncern Sega chce otworzyć nową historię marki, odświeżyć starsze patenty, jak również zaoferować coś młodszej widowni. Cartoon Network wyemituje serial animowany Sonic Boom, a gra o tym tytule trafi na Wii U i 3DS.

sonic-generations-game-378031

 

Sega po raz kolejny zapowiada powrót w glorii i chwale, tym razem za pośrednictwem Sonic Boom. Projekt otwiera nową historię w uniwersum niebieskiego jeża, a na jego sukces ma składać się serial animowany, gra wydana na platformy Nintendo Wii U i 3DS, jak również seria zabawek, które trafią do sklepów w drugiej połowie 2014 roku. Wydawca potwierdza, że scenariusz gry będzie rozwinięciem serialu. Sonic Boom w wersji na domorosłą konsolę Nintendo jest projektem studia Big Red Button, zaś za wersję na przenośną platformę giganta z Kioto odpowiadać będzie Sanzaru Games. Drugiego dewelopera powinniście kojarzyć z prac nad Sly Cooper: Thiefs in Time, wydanego nie tak dawno na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Na oficjalnym blogu Segi możemy się doczytać, iż gra będzie zwierać w sobie większość elementów znanych z poprzednich odsłon. Twórcy chcą wykrzesać ze znanej mechaniki jak najwięcej, tym samym trafić w jak największą liczbę fanów na całym świecie.

”Chcemy zapewnić naszych fanów, że marka Sonic wciąż się rozwija i pragnie trafić do nowego grona graczy, którzy pokochają przygody Sonica w jego nowym wydaniu. Nowa odsłona powinna trafić w gusta zarówno wieloletnich fanów marki, jak również młodszych graczy. Jako Sega, chcemy zapewnić rozrywkę pod każdym względem i w każdej dziedzinie życia.”

Włodarze Segi mają nadzieję na odrodzenie się ich maskotki, toteż atakują na trzech frontach. Gra będzie ostatnią, która trafi wyłącznie na platformy Nintendo, zgodnie z umową zawartą jakiś czas temu przez obu gigantów. Gracze będą mogli wcielić się w znane i lubiane postaci takie jak Sonic, Tails, Knuckles jak również słodką Amy. Każdy z zawodników reprezentuje inny sposób rozrywki i inne umiejętności. Na poniższych materiałach wideo możecie sprawdzić jak tytuł wygląda w akcji, jak również obejrzeć zwiastun serialu, którego emisja nastąpi na kanale Cartoon Network.

Written By
More from Patryk

Fani Wiedźmina, przyjedźcie na Poznań Game Arena 2014

CD Projekt RED zapowiedziało swoją obecność na Poznań Game Arena w tym...
Read More