Sonic Boom szansą na powrót Segi w glorii i chwale?

sc

W sieci opublikowano pierwsze materiały z gry Sonic Boom, która jest najnowszym tytułem osadzonym w uniwersum Sonica. Koncern Sega chce otworzyć nową historię marki, odświeżyć starsze patenty, jak również zaoferować coś młodszej widowni. Cartoon Network wyemituje serial animowany Sonic Boom, a gra o tym tytule trafi na Wii U i 3DS.

sonic-generations-game-378031

 

Sega po raz kolejny zapowiada powrót w glorii i chwale, tym razem za pośrednictwem Sonic Boom. Projekt otwiera nową historię w uniwersum niebieskiego jeża, a na jego sukces ma składać się serial animowany, gra wydana na platformy Nintendo Wii U i 3DS, jak również seria zabawek, które trafią do sklepów w drugiej połowie 2014 roku. Wydawca potwierdza, że scenariusz gry będzie rozwinięciem serialu. Sonic Boom w wersji na domorosłą konsolę Nintendo jest projektem studia Big Red Button, zaś za wersję na przenośną platformę giganta z Kioto odpowiadać będzie Sanzaru Games. Drugiego dewelopera powinniście kojarzyć z prac nad Sly Cooper: Thiefs in Time, wydanego nie tak dawno na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Na oficjalnym blogu Segi możemy się doczytać, iż gra będzie zwierać w sobie większość elementów znanych z poprzednich odsłon. Twórcy chcą wykrzesać ze znanej mechaniki jak najwięcej, tym samym trafić w jak największą liczbę fanów na całym świecie.

”Chcemy zapewnić naszych fanów, że marka Sonic wciąż się rozwija i pragnie trafić do nowego grona graczy, którzy pokochają przygody Sonica w jego nowym wydaniu. Nowa odsłona powinna trafić w gusta zarówno wieloletnich fanów marki, jak również młodszych graczy. Jako Sega, chcemy zapewnić rozrywkę pod każdym względem i w każdej dziedzinie życia.”

Włodarze Segi mają nadzieję na odrodzenie się ich maskotki, toteż atakują na trzech frontach. Gra będzie ostatnią, która trafi wyłącznie na platformy Nintendo, zgodnie z umową zawartą jakiś czas temu przez obu gigantów. Gracze będą mogli wcielić się w znane i lubiane postaci takie jak Sonic, Tails, Knuckles jak również słodką Amy. Każdy z zawodników reprezentuje inny sposób rozrywki i inne umiejętności. Na poniższych materiałach wideo możecie sprawdzić jak tytuł wygląda w akcji, jak również obejrzeć zwiastun serialu, którego emisja nastąpi na kanale Cartoon Network.

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – nowe fragmenty rozgrywki

Podczas targów E3 zaprezentowano nowe fragmenty rozgrywki z gry Wiedźmin 3: Dziki...
Read More