Sonic Boom – pierwszy dziennik dewelopera

W sieci pojawiły się nowe materiału wideo z gry platformowej Sonic Boom. Produkt trafi na konsole Nintendo Wii U i 3DS. Twórcy, czyli Sonic Team, Sanzaru Games i Big Red Button Entertainment zapraszają nas za kulisy tej produkcji.

sonic-banner

Sonic Boom to kolejna odsłona kultowej serii gier platformowych autorstwa firmy Sega. Tytuł został wyprodukowany w dwóch studiach – Big Red Button Entertainment (Wii U) oraz Sanzaru Games (3DS), które wspomagała ekipa Sonic Team. W sieci opublikowano materiał wideo, w którym twórcy zapraszają nas za kulisy produkcji gry. Sonic Boom jest świeżym spojrzeniem na popularną markę, w której od lat ponaddźwiękowy jeż gra pierwsze skrzypce. Na filmiku twórcy wyjaśniają nam, czym może być wspomniany tytuł. Projekt jest ambitny, celem projektantów jest wrócić do stylu i charakterystyki oryginału. Ekipa w pierwszych minutach filmu wspomina legendarne Sonic The Hedgehog, które w swoich czasach wstrząsnęło gatunkiem platformówek. Twórcy pragną przybliżyć fanom sylwetki bohaterów, nie tylko Sonica, ale całej jego drużyny. Pierwsza odsłona gry wprowadziła coś nowego do gatunku gier wideo – więź z bohaterem i jego stosunek do nas samych. Kto pamięta motyw, gdy po zostawieniu jeża na kilka chwil w bez ruchu, ten tupał nóżką i denerwował się na gracza? O takie patenty emocjonalne chodzić ma w Sonic Boom.


Wstrzymałbym się jednak z oceną samej gry i jej ewentualnym sukcesem czy porażką. Jest to ostatnia gra, dzięki której SEGA realizuje umowę podpisaną z Nintendo. Na mocy tego porozumienia niebiescy mieli wydać trzy gry z tej serii na platformach Big N. Na powyższym materiale nie widać fragmentów rozgrywki, ale sceny przerywnikowe. Przypomnę tylko, że w grze głównymi bohaterami są cztery doskonale znane fanom marki postacie: Sonic, Tails, Knuckles i Amy Rose. Grupka bohaterów trafia na nieznany, starożytny ląd, w którym stawią czoło nieznanemu niebezpieczeństwu. Tytuł opiera się na starych zasadach i elementach znanych z poprzednich odsłon serii, jednak wprowadza także sporo nowości. Kluczowym elementem rozwoju marki są nowe modele postaci.

Written By
More from Patryk

Kazimierz Kaczor gra w Age of Wonders III, zobacz też edycję Premium

Age of Wonders III to gra strategiczna napisana przez firmę Triumph Software,...
Read More