Snowdrop, czyli technologia wspierająca grę The Division i wizualizacja Nowego Jorku

Studio Massive Entertainment podzieliło się z nami informacjami na temat silnika graficznego Snowdrop. Jest to narzędzie, które wspiera grę The Division na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

Na tegorocznej imprezie Games Developers Conference pojawiła się również ekipa z firmy Massive Entertainment. Deweloper pracuje od dłuższego czasu nad grą MMO The Division, która to oparta jest o technologię Snowdrop. Silnik graficzny jest naszpikowany nowinkami technologicznymi, a studio zamierza wiernie odwzorować lokacje w mieście Nowy Jork. Głównie chodzi tutaj o wizualizację dzielnicy Manhattan, jak również pobliskich uliczek, mniejszego osiedla, sklepików i sporej liczny autentycznych detali. Oto co powiedzieli wysłannicy Massive na tegorocznym GDC 2014:

”Wiemy, że chcieliśmy odwzorować Nowy Jork, jak również wspaniałą dzielnicę, jaką jest Manhattan. Oczywiście do gry zostaną wrzucone również pomniejsze uliczki i osiedla, które byłyby wykonane jak najbardziej realistycznie. Zrealizowaliśmy pracę ambitnie, co wpływa zarówno na rozgrywkę, jak i na wierne odwzorowanie poziomu lokacji. Mowa tutaj o wielu detalach, lampach, chodnikach, znakach drogowych czy sklepikach.”

Poniżej możecie rzucić okiem na prezentację silnika Snowdrop, który napędza grę The Division. Ubisoft oczarowało całą branżę swoim nowym tytułem, który zostanie wydany na platformach PlayStation 4 i Xbox One. Ubisoft kładzie jednak nacisk na komunikację między graczami. The Division to rasowy przedstawiciel gatunku MMO. Zobowiązani będziemy do walki w grupkach, ciągłej komunikacji, rozwagi w ”szastaniu” amunicją i zawierania sojuszy. 

Written By
More from Patryk

Supermassive Entertainment rozmyśla nad grą Until Dawn 2 na PlayStation 4

Until Dawn miał być przemyślanym i mrocznym horrorem, ale chyba nikt się...
Read More