Sniper: Ghost Warrior 3 oficjalnie zapowiedziane!

Firma CI Games zwołała konferencję prasową, na której zapowiedziano kolejne gry na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Twórcy pracują nad Sniper: Ghost Warrior 3 oraz Lords of the Fallen 2.

Lords of the Fallen to odpowiedź firmy CI Games na zapotrzebowanie na wymagające gry z gatunku RPG.
Lords of the Fallen to odpowiedź firmy CI Games na zapotrzebowanie na wymagające gry z gatunku RPG.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Marek Tymiński, prezes spółki CI Games, przedstawił model biznesowy oraz obszary tematyczne, które będą podstawą działania firmy przez kolejne lata.

Producent odchodzi od modelu tak zwanej „fabryki gier”, która realizuje własnymi siłami cały proces produkcji gier – od prac koncepcyjnych, przez realizację do wydania gotowego produktu. Polski producent jest przykładem firmy opierającej swój model biznesowy na wiedzy, przechodząc do modelu „firmy designerskiej”, która jest twórcą koncepcji oraz projektu gry, zlecając część wykonawczą wybranym przez siebie podmiotom.

Sukces Lords of the Fallen pokazał, że jesteśmy studiem, które posiada zasoby do tworzenia wysokiej jakości gier wideo z segmentu AAA. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się współcześnie warunki ekonomiczne opieramy nasz model biznesowy na wiedzy i współpracy ze starannie wybranymi podmiotami wierząc, że jest to strategia zapewniająca nam optymalną efektywność i stałą kontrolę nad sygnowanymi przez nas tytułami” – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

CI Games zapowiada kolejne projekty w postaci Sniper: Ghost Warrior 3 oraz Lords of the Fallen 2!

Najnowszą grą, na której zamierza się teraz skupić CI Games będzie Sniper: Ghost Warrior 3. Trzecia część polskiej gry snajperskiej realizowana będzie zgodnie z zapowiedzianą przez firmę strategią. Za grę odpowiedzialny będzie zespół na czele którego stoją Steve Hart oraz Paul Robinson. Steve Hart odpowiadał za grę Sniper Elite 2, brytyjskiego studia Rebellion.

To jednak nie wszystko, bowiem wielki sukces polskiego Lords of the Fallen wpłynął na decyzję o tworzeniu kontynuacji. Na ten moment jednak nie ujawniono większej ilości informacji na jej temat. Wiadomo tylko tyle, że oryginał pojawi się na urządzeniach mobilnych.

[informacja prasowa]

CI Games bierze się ostro do pracy nad tytułami kategorii AAA!
CI Games bierze się ostro do pracy nad tytułami kategorii AAA!
Written By
More from Patryk

Diablo III z perspektywy trzeciej osoby?

W sieci pojawił się filmik przedstawiający grę Diablo 3 z perspektywy trzeciej...
Read More