Sledgehammer Games rekrutuje do prac nad nową odsłoną Call of Duty

Firma Sledgehammer Games rekrutuje kolejnych pracowników do prac nad nową odsłoną Call of Duty. Jest to trzeci deweloper, który będzie pracował nad grami z tej serii. Pozostała dwójka to Treyarch i Infinity Ward.

call-of-duty

Sledgehammer Games pracuje aktualnie nad planem na nową odsłonę Call of Duty. Firma dołączyła do dwójki pozostałych producentów, Treyarch i Infinity Ward, które rokrocznie wydają nowe odsłony gry. W sieci pojawiło się oświadczenie firmy, że poszukuje ona nowych pracowników na wiele stanowisk. Najciekawszym z nich okazuje się być specjalista od grafiki i efektów specjalnych. Osoby ubiegają ce się o to stanowisko muszą posiadać wieloletnie doświadczenie w pracach nad grami na PlayStation 3 i Xboksa 360. Do obowiązków takiej osoby należeć będzie rozwój oświetlenia w grze, dobór cieniowania oraz projektowanie jak najbardziej rzeczywistych powierzchni. Do zadań osoby zatrudnionej warto dopisać również animację broni, eksplozje, wybuchy i efekty cząsteczkowe wystrzałów. 

Kontynuacja Call of Duty: Ghosts ma być skokiem naprzód, pod względem technologicznym dla marki. Nie potwierdzono jeszcze platform wydania, ale wiele wskazuje na to, że nowa kadra musi wykazać umiejętności programowania na starszych platformach. Sledgehammer Games pragnie zoptymalizować jakość na PlayStation 3 i Xboksie 360. Tym oświadczeniem Activision potwierdza, że jeszcze przez jakiś okres użytkownicy tych platform mogą liczyć na wsparcie ze strony giganta. Co wy o tym wszystkim sądzicie? Czy są realne szanse na poważne zmiany w tej serii?

Written By
More from Patryk

Potężne Infiniti Concept wchodzi w skład aktualizacji Gran Turismo 6

Aktualizacja dla Gran Turismo 6 na PlayStation 3 jest już dostępna. Infiniti...
Read More