Skradziono 6 tys. kopii Call of Duty: Modern Warfare 3

Modern-Warfare-3-small
Modern-Warfare-3-small

Dwóch rabusiów  ukradło samochód dostawczy przewożący około 6 tys. kopii gry Call of Duty Modern Warfare 3 do sklepów we Francji. Wartość łupu szacowana jest na 400 tys. euro.

Jutro na sklepowych półkach wyląduje najnowsza odsłona serii Call of Duty, czyli Modern Warfare 3. Niektórzy gracze nie mają jednak na tyle cierpliwości, by wyczekać do oficjalnej premiery dzieła studia Infinity Ward. Wśród nich znajduje się najprawdopodobniej dwóch rabusiów, którzy w piątek ukradli samochód dostawczy przewożący około 6 tys. kopii gry do sklepów we Francji. Wartość łupu szacowana jest na 400 tys. euro.

Do zdarzenia doszło około godziny 8.00 w miejscowości Créteil, na południe od Paryża. Z informacji przekazanych przez agencję France Presse wynika, że napad był doskonale zorganizowany, a całe zajście przypominało sceny z sensacyjnego filmu.

call-of-duty-modern-warfare-3

Zaczęło się od niewinnie wyglądającej kolizji z samochodem osobowym. Kierowca dostawczaka oraz jego pomocnik zatrzymali się i wyszli z wozu, by sprawdzić szkody. W tym samym momencie doskoczyło do nich dwóch zamaskowanych rabusiów. Napastnicy obezwładnili mężczyzn przy użyciu gazu łzawiącego, po czym wskoczyli do pojazdu i odjechali w bliżej nieokreślonym kierunku.

Czy złodzieje zdawali sobie sprawę z cennego ładunku przewożonego samochodem? Najprawdopodobniej tak. Skradziony wan należał bowiem do przedsiębiorstwa świadczącego usługi transportowe dla firmy zajmującej się sprzedażą gier. Na pace znajdowało się około 6 tys. kopii Call of Duty: Modern Warfare 3, których wartość szacowana jest na 400 tys. euro.

To zresztą nie pierwszy taki przypadek w historii firmy Activision. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tuż przed premierą Call of Duty: Black Ops doszło do napadu na sklep sieci GameStop w Bel Air. Wtedy przestępcom udało się ukraść około 100 egzemplarzy gry.

Wydawca ma obecnie problem także z utrzymaniem dyscypliny wśród własnych pracowników. Pod koniec października wyszło na jaw, że jedna z osób zatrudnionych w magazynie wysyłkowym w Kalifornii zdołała ukraść dwa pecetowe egzemplarze Modern Warfare 3, a następnie umieścić ich zawartość w Internecie.

Przedstawiciele koncernu Activision ostrzegają, że zarówno granie przed premierą jak i używanie pirackich kopii gier stanowi poważne wykroczenie i będzie ścigane z mocy prawa. Nieuczciwym graczom grozi kara sięgająca 5 tys. dolarów a dodatkowo dożywotni zakaz korzystania z zasobów Internetu.

Written By
More from konadmin

Ile jest wart polski rynek gier?

Według wstępnych szacunków, w 2010 r. rynek gier znów wzrósł, jednak nie...
Read More
Modern-Warfare-3-small

Dwóch rabusiów  ukradło samochód dostawczy przewożący około 6 tys. kopii gry Call of Duty Modern Warfare 3 do sklepów we Francji. Wartość łupu szacowana jest na 400 tys. euro.

" />