Shinji Mikami ma pomysły na nową odsłonę kultowego Dino Crisis

Shinji Mikami to kreator, inspirator i absolutny mistrz w swoim fachu. Twórca Resident Evil oraz Dino Crisis ma mnóstwo pomysłów na kolejną odsłonę tej drugiej gry.

Mistrz Shinji Mikami potwierdza, że ma ambitne plany względem marki Dino Crisis, ale aktualnie nie jest w stanie wprowadzić ich w życie. Markę blokuje firma Capcom, która jest w posiadaniu praw do przygód seksownej Reginy.

Na temat Dino Crisis Shinji Mikami rozmawiał z Gamelab. W rozmowie przyznał, że wiele nowych elementów mogłoby pojawić się w tym survival – horrorze. Capcom jest jedyną przeszkodą, bowiem najwyraźniej japoński wydawca nie ma pomysłów na Dino Crisis 4.

dino-crisis_banner43-50159-full

Niestety, dopóki szef Tango Gameworks nie nabędzie praw do marki Dino Crisis, tak długo kultowa marka może skrywać się w cieniu. Szkoda, bo przecież jest to jedna z najlepszych gier okresu PlayStation, która dorównywała niemniej kultowemu Resident Evil.

Mikami w tym samym wywiadzie potwierdził również zainteresowanie inną grą, tym razem RPG, mianowicie God Hand, którym również chciałby się zająć w przyszłości. Zobaczymy co wyjdzie z planów ambitnego producenta.

Oryginalne Dino Crisis pojawiło się na pierwszych PlayStation jeszcze w 1999 roku i okazało się być jedną z najlepszych gier na ten system. Sam bardzo dobrze ją wspominam, i uważam, że po dzień dzisiejszy jest niezwykła oraz grywalna.

[dzięki – http://www.psu.com/news/27372/Dino-Crisis-producer-has-ideas-about-a-new-game-also-wants-to-bring-back-God-Hand]

 

[interaction id=”5551bce8e0919464739f868a”]

Written By
More from Patryk

Premiera PlayStation TV w listopadzie

Firma Sony wprowadzi na rynek PlayStation TV. Premiera urządzenia już w listopadzie...
Read More