Sherlock Holmes: Crimes and Punishments ukaże się we wrześniu.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments to kolejna odsłona popularnego cyklu przygodówek, za które odpowiedzialne jest studio Frogwares. Wcielamy się w znaną postać Sherlocka Holmesa, jednego z najlepszych detektywów wszech czasów. Gra ukaże się tuż po wakacjach, czyli 14 września.

Czy nowa odsłona przygód Sherlocka Holmesa zyska wielu fanów?

O dacie premiery Sherlock Holmes: Crimes and Punishments poinformowała firma Focus Home Interactive, a także twórcy gry na oficjalnym koncie produkcji w serwisie społecznościowym Twitter. Co ciekawe jak dotąd wiadome było, że nowe przygody Sherlocka trafią na komputery osobiste, konsole nowej generacji firmy Sony oraz na PlayStation 3 i Xboksa 360. Od dziś wiadomo również, że tytuł ten pojawi się również na drugiej konsoli nowej generacji, czyli na Xboksie One, co potwierdza wspomniany wpis na Twitterze.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments to kolejna odsłona popularnego cyklu przygodówek, za które odpowiedzialne jest studio Frogwares. Miejsce akcji to ponownie Londyn z czasów wiktoriańskich(1837- 1901). Po raz kolejny przejmujemy kontrole nad tytułowym, znanym detektywem Sherlockiem Holmesem. W najnowszej części przygód detektywa musimy rozwiązać nie jedną, ale siedem spraw, które nie zawsze będą polegały na tym samym. Nie będziemy ścigać tylko morderców, ale także złodziei, czy innych opryszków, którzy dopuścili się wykroczeń. W porównaniu do poprzednich odsłon fachowcy ze studia Frogwares zdecydowali się na wprowadzenie zmian dotyczących  mechanizmów rozgrywki. M. in podczas śledztwa będą pojawiać się możliwości wyborów, w tym także moralnych, które mają odbijać się na dalszym przebiegu gry. Od tego jakich wyborów będziemy dokonywać, różne będą reakcje otoczenia. W takim rezultacie doprowadzimy do jednego, z dwunastu dostępnych zakończeń. Całość działa na silniku Unreal Engine 3, a akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, jedynie łamigłówki, które napotkamy w grze będziemy rozwiązywać w trybie pierwszoosobowym.

More from Mikołaj Ciesielski

Dying Light: The Following- zapowiedź

Dying Light zadebiutowało rok temu na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4...
Read More