Shenmue 3 zostało sfinansowane z powodzeniem na kickstarterze

Shenmue 3 okazało się największym zaskoczeniem targów E3 2015, zaraz za Final Fantasy VII. Zbiórka na Kickstarterze zakończyła się sukcesem.

Yu Suzuki, twórca marki Shenmue, jest zadowolony z sukcesu zbiórki na grę Shenmue 3. Na Kickstarterze udało zebrać się już około 3,5 miliona dolarów, a gracze nadal z wielką ochotą wspierają ten projekt.

Producent studzi jednak nastroje, bo potrzeba około 10 milionów dolarów, aby zrobić grę, o jakiej marzą wszyscy.

yu suzuki

”Powiem tak, że jeśli osiągniemy pułap 5 milionów dolarów, jedną z rzeczy, które naprawdę będę chciał zrobić, polegałaby na sprawieniu, by Shenmue 3 stało się rzeczywistością. Dopiero po zebraniu 10 milionów będzie można jednak wdrożyć tam prawdziwe funkcje otwartego świata.”

Projekt jest niesamowity i wzbudza ogromne zainteresowanie, ale do premiery Shenmue 3 na półkach sklepowych jeszcze daleka droga. Gameplay z gry to raczej pieść przyszłości, ale gry na PlayStation 4 potrzebują takiej konkurencji, aby poczuć oddech legendy na swoich plecach.

Na chwilę obecną cele Shenmue 3 rozpisano na 5 milionów dolarów, ale najwyraźniej to nie będzie wystarczająca kwota, aby wypracować wielki, otwarty świat, o jakim marzą gracze i sam Yu Suzuki.

[dzięki – http://www.gamesindustry.biz/articles/2015-06-22-yu-suzuki-wants-to-double-kickstarter-record-for-shenmue-3]

shenmue 3 pics

[interaction id=”558941d99903ebaf492eb979″]

Written By
More from Patryk

Doom został zrobiony od nowa, bo wyglądał jak wszystkie inne shootery, twierdzi id Software

Doom dopiero na E3 2015 wyglądał, jak prawdziwy kontynuator kultowej marki. Wcześniejsze...
Read More