Serwis Eurogamer rezygnuje z ocen w recenzja gier

Redakcja serwisu Eurogamer zdecydowała się zrezygnować ze standardowych ocen towarzyszących recenzji na rzecz sygnaturek z rekomendacjami.

Eurogamer to jedna z najpopularniejszych redakcji w branży gier wideo.
Eurogamer to jedna z najpopularniejszych redakcji w branży gier wideo.

Eurogamer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych redakcji na całym świecie, w szczególności w Europie. Redakcja zdecydowała się przeprowadzić rewolucję w systemie oceniania gier – z recenzji znikają klasyczne oceny, w ich miejsce wchodzą sygnaturki z rekomendacjami.

Recenzje gier wideo są składową tekstu, jak również ostatecznego werdyktu, najczęściej w formie oceny wyrażonej konkretną cyfrą (bądź liczbą). W branży jednak wiele redakcji decyduje się na odejście od tego standardu i ostateczne porzucenie ocen końcowych. Do tego grona dołączy również brytyjski Eurogamer, który zamiast ocen wprowadzi rekomendacje.

Decyzja o wycofaniu ostatecznych ocen wpłynie również na nieobecność serwisu Eurogamer na Metacritic, gdzie gracze mogą sprawdzać oceny swoich ulubionych gier. Redakcja dodatkowo zapowiedziała, że gry wieloosobowe (MMO) będą recenzowane tylko i wyłącznie po premierze, wtedy też otrzymają konkretny werdykt.

Odważne posunięcie, czy ryzykowne, okaże się już wkrótce. Jak Wy podchodzicie do tradycyjnych ocen w recenzjach, dosyć często gracze prowadzą emocjonalne dysputy na ich temat. Dajcie znać w komentarzach, co na ten temat myślicie.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/10/eurogamer-drops-review-scores/]

Oceny gier to kontrowersyjny temat, ale również nieodzowna część każdej recenzji.
Oceny gier to kontrowersyjny temat, ale również nieodzowna część każdej recenzji.
Written By
More from Patryk

Odświeżone Sleeping Dogs trafi na Xbox One oraz PlayStation 4

Firma Square Enix przygotowuje dla właścicieli Xbox One oraz PlayStation 4 odświeżoną...
Read More