Serwis Eurogamer rezygnuje z ocen w recenzja gier

Redakcja serwisu Eurogamer zdecydowała się zrezygnować ze standardowych ocen towarzyszących recenzji na rzecz sygnaturek z rekomendacjami.

Eurogamer to jedna z najpopularniejszych redakcji w branży gier wideo.
Eurogamer to jedna z najpopularniejszych redakcji w branży gier wideo.

Eurogamer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych redakcji na całym świecie, w szczególności w Europie. Redakcja zdecydowała się przeprowadzić rewolucję w systemie oceniania gier – z recenzji znikają klasyczne oceny, w ich miejsce wchodzą sygnaturki z rekomendacjami.

Recenzje gier wideo są składową tekstu, jak również ostatecznego werdyktu, najczęściej w formie oceny wyrażonej konkretną cyfrą (bądź liczbą). W branży jednak wiele redakcji decyduje się na odejście od tego standardu i ostateczne porzucenie ocen końcowych. Do tego grona dołączy również brytyjski Eurogamer, który zamiast ocen wprowadzi rekomendacje.

Decyzja o wycofaniu ostatecznych ocen wpłynie również na nieobecność serwisu Eurogamer na Metacritic, gdzie gracze mogą sprawdzać oceny swoich ulubionych gier. Redakcja dodatkowo zapowiedziała, że gry wieloosobowe (MMO) będą recenzowane tylko i wyłącznie po premierze, wtedy też otrzymają konkretny werdykt.

Odważne posunięcie, czy ryzykowne, okaże się już wkrótce. Jak Wy podchodzicie do tradycyjnych ocen w recenzjach, dosyć często gracze prowadzą emocjonalne dysputy na ich temat. Dajcie znać w komentarzach, co na ten temat myślicie.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/10/eurogamer-drops-review-scores/]

Oceny gier to kontrowersyjny temat, ale również nieodzowna część każdej recenzji.
Oceny gier to kontrowersyjny temat, ale również nieodzowna część każdej recenzji.
Written By
More from Patryk

Kilkugodzinny materiał wideo z Lords of the Fallen

W sieci udostępniono dłuższy materiał przedstawiający rozgrywkę w Lords of the Fallen....
Read More