Seria Gran Turismo sprzedała się w ilości ponad 76 milionów egzemplarzy

Seria Gran Turismo to ikona konsol PlayStation. Niezwykle popularna gra sprzedała się już w ilości sięgającej 76 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Firma Polyphony Digital zaktualizowała swoją stronę internetową, gdzie ujawniono nowe dane dotyczące sprzedaży gry Gran Turismo, a raczej całej serii, na przestrzeni wszystkich tych lat. Okazuje się, że kultowa marka wyścigowa sprzedała się w ilości 76,5 miliona egzemplarzy na wszystkich platformach Sony.

Studio zaktualizowało stronę oficjalną głównie z powodu wzrostu sprzedaży gry Gran Turismo 6. Ostatnia odsłona znalazła już 4,7 miliona użytkowników, to jednak nic w porównaniu z aż 12 milionami kopii Gran Turismo 5.

Co ciekawe, z nowych danych wynika, że nawet Gran Turismo Portable sprzedało się w ilości zbliżonej do szóstej odsłony serii, bowiem kieszonkowa wersja gry trafiła w ręce 4,6 miliona graczy na całym świecie.

Problem Gran Turismo 6 polega na tym, iż mimo wysokiej jakości gry, tytuł został wypuszczony na rynek w najmniej odpowiednim momencie, bowiem na koniec okresu panowania PlayStation 3 na rynku. Wielu graczy po prostu skusiło się na przesiadkę na nową konsolę Sony i tam czeka na kolejną odsłonę tej kultowej serii wyścigowej.

Samo Gran Turismo jest jedną z najpotężniejszych i najbardziej popularnych marek w portfolio Sony. Jeszcze w roku 1997 (grudzień) na rynku pojawił się oryginał, który rozkochał w sobie miliony graczy. W 1999 roku na rynku pojawiło się (w dwupłytowym wydaniu) Gran Turismo 2, który tylko rozwinęło pomysły Polyphony Digital. Później oczywiście przyszła era PlayStation 2 i ogromne sukcesy Gran Turismo 3 oraz Gran Turismo 4, które jest uważane za najlepszą odsłonę serii (11 milionów sprzedanych kopii).

Dalszą historię Gran Turismo już znacie, piąta odsłona i niezwykle rozbudowane Gran Turismo 6 na PlayStation 3. Wkrótce Polyphony Digital wypuści na rynek Gran Turismo Sport, czekamy!

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=VbsZaa0ZZzA” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

 

Written By
More from Patryk

Cyberpunk 2077 jednak nie trafi na rynek w przyszłym roku

CD Projekt RED nie wyda jednak Cyberpunk 2077 w przyszłym roku. Tak...
Read More