Sensor Kinect 2.0 dostępny dla komputerów osobistych od lipca

Firma Microsoft opublikowała informacje na temat dystrybucji sensora Kinect 2.0. Urządzenie będzie dostępne od lipca 2014 dla komputerów osobistych.

Microsoft wprowadził na rynek Kinecta wraz z premierą Xbox One.
Microsoft wprowadził na rynek Kinecta wraz z premierą Xbox One.

W momencie, gdy na rynek wprowadzana była konsola Xbox One, firma Microsoft zdecydowała się na promowanie swojego urządzenia za pomocą sensora ruchowego Kinect 2.0. Po kilku miesiącach od premiery konsoli zrezygnowano z dystrybucji Kinecta wraz z zestawem do grania. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie będzie sprzedawane również osobno na komputery osobiste. 

W sieci pojawiły się informacje, a dokładnie na oficjalnej stronie Microsoftu, na temat rzeczonego zestawu z myślą o komputerach klasy PC. Datę premiery sprzętu ustalono na 15 lipca tego roku, jego cena to 199 dolarów, a więc około 610 złotych. Serwis Polygon donosi, że wszystkie osoby zainteresowany tworzeniem oprogramowania na tym urządzeniu zmuszone będą wykupić odpowiedni zestaw narzędzi oraz oprogramowania deweloperskiego. 

Kinect 2.0. był bardzo pozytywnie promowany przez koncern z Redmond. Gadżet ten mimo wszystko potrafi na prawdę sporo. Sensor jest w stanie mierzyć nasz puls, wykrywać głosy, ruchy ciała, nawet subtelne zmiany powierzchni na naszym ubraniu. Wbudowane kamery posiadają o wiele większe kąty widzenia, jak również są w stanie bezproblemowo pracować w ciemności. 

Kinect 2.0. w pełnej okazałości. Czy doczekamy się konkretnych gier lub oprogramowani na ten  sprzęt?
Kinect 2.0. w pełnej okazałości. Czy doczekamy się konkretnych gier lub oprogramowani na ten sprzęt?

 

Written By
More from Patryk

BioShock Infinite: Burial At Sea – Episode 2 postara się zamknąć wszystkie wątki?

BioShock Infinite: Burial At Sea – Episode 2 jest drugą częścią, płatnego...
Read More