Sega planuje wydać gry Shenmue i Shenmue 2 na PlayStation 4

Wiele wskazuje na to, że zanim zagramy w trzecią odsłonę serii Shenmue, to na PlayStation 4 rzeczywiście mogą pojawić się dwie pierwsze, odświeżone edycja tej produkcji.

Informacja o planach odświeżenia gier Shenmue i Shenmue 2 na konsolę PlayStation 4 pojawiły się w sieci. Sega ponoć rozważa reedycję obu tych klasyków, które miałyby trafić na konsolę Sony. Wydawnictwo zdaje sobie sprawę z pozytywnego zamieszania, jakie wywołała zapowiedź gry Shenmue 3 i teraz musi wsłuchiwać się w głos fanów, którzy wręcz błagają o odświeżenie dwóch pierwszych odsłon cyklu.

Na ten temat wypowiedział się dla redakcji VG247 dyrektor marketingu w Sega Europe, niejaki Jon Rooke, który powiedział, że zapowiedź nowej części ponownie wywołała zainteresowanie kultową serią pomimo dość odległej premiery tytułu na komputerach PC i PlayStation 4. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Oczywiście, jako Sega chcemy być innowacyjni wspierając smartfony oraz rzeczywistość wirtualną, ale naszym celem jest powrót do korzeni branży gier wideo. Myślę, że zamieszanie wywołane przez Shenmue III jasno pokazuje, że ludzie są zainteresowani naszym dziedzictwem i tą kultową serią. W ciągu najbliższych paru lat chcemy wykorzystać marketing oraz nasze interesujące gry aby przypomnieć ludziom dlaczego niegdyś pokochali Segę.”

Yu Suzuki aktualnie pracuje nad grą Shenmue 3, ale wygląda na to, że również wpływa na dyrekcję Segi, aby wydać na rynek również odświeżone wersje dwóch poprzedniczek. I bardzo dobrze, bowiem wspomniane gry to absolutna klasyka gatunku i historie, które każdy szanujący się grać znać powinien.

Czekajmy zatem na nieco konkretniejsze zapowiedzi Segi na ten temat. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, przyjęlibyście zestaw dwóch gier z otwartymi rękoma?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=_nT9v_J-R_E” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

Sony – podsumowanie targów E3

SCE na tegorocznym E3 Media & Business Summit zaprezentowało rewolucyjne gry oraz...
Read More