Secret Service kończy swoją działalność, na jego miejsce wskakuje magazyn Pixel

W sieci pojawiły się sensacyjne informacje o zamknięciu działalności magazynu Secret Service. W skutek utraty praw autorskich redakcja zamyka magazyn i zaczyna prace nad nowym.

Pixel to nowy magazyn o grach wideo, którego tworzy ekipa odpowiedzialna wcześniej za Secret Service.
Pixel to nowy magazyn o grach wideo, którego tworzy ekipa odpowiedzialna wcześniej za Secret Service.

Zbiórka funduszy na restart magazynu Secret Service to był jeden z największych sukcesów PolakPotrafi.pl na polskim rynku. Wśród graczy idea powrotu kultowego Secret Service była pozytywnie przyjęta i bardzo szybko zebrano odpowiednią ilość funduszy na restart czasopisma. Na rynek trafiły dwa numer tego dwumiesięcznika, ale jak się okazuje, jego czas dobiegł końca.

Redakcja na Facebooku poinformowała o problemach z marką Secret Service, do której wydawca w postaci Idea Ahead nie posiada już praw. Oznacza to zatem, że magazyn zmuszony jest zejść z rynku. Redaktorzy postanowili w jego miejsce wprowadzić nowy, tym razem z miesięcznym cyklem wydawniczym, magazyn o nazwie Pixel.

”Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu.” – Pixel, Facebook.

Redakcja nowego czasopisma Pixel tłumaczy, iż planuje wprowadzić nowy design magazynu, oficjalną stronę internetową z blogami redaktorów oraz wersję elektroniczną periodyku.

Osoby które wpłaciły na rzecz Secret Service pieniądze licząc na nagrody nie zostaną osamotnione. Ekipa zarzeka się, iż osoby otrzymają swoje egzemplarze czasopisma niezależnie od tego, czy będzie to Secret Service.

Sytuację można rozumieć na kilka sposobów. Przede wszystkim, jak to możliwe, że ekipa nie była świadoma sytuacji z prawami autorskimi Secret Service? W lokalnej branży zawrzało, fani kultowego Secret Service mogą czuć się oszukani. Czy Pixel przyjmie się na naszym rynku? Przekonamy się o tym wkrótce.

Pixel - nowy magazyn o grach wideo!
Pixel – nowy magazyn o grach wideo!
Written By
More from Patryk

Sprawdź trailer filmu telewizji BBC o serii Grand Theft Auto

W świecie internetu nic nie jest w stanie zaginąć bez śladu. Brytyjska...
Read More