Scenariusz Final Fantasy VII Remake może się różnić od oryginału

Remake Final Fantasy VII to największa bomba na E3 w ostatnich latach. Tetsuya Nomura zdecydował się wypowiedzieć na temat tego projektu.

Tetsuya Nomura, reżyser odpowiadający za grę Final Fantasy VII zdecydował się wypowiedzieć na temat scenariusza. Ogromnie oczekiwany remake na PlayStation 4 może się różnić fabularnie od oryginału z PlayStation.

W rozmowie z redakcją Gamespot Tetsuya Nomura powiedział, że zapowiedź portu Final Fantasy VII z PC na PlayStation 4 odmieniła nieco plany względem remake’u. Obecność tych samych gier, które różni tylko grafika może być nieatrakcyjne, dlatego Square Enix zdecyduje się wprowadzić zmiany do scenariusza gry na PlayStation 4.

Więcej informacji na ten temat powinniśmy poznać z końcem roku, ale już teraz wiadomo, że remake Final Fantasy VII ma działać na silniku gry Final Fantasy XV. Ponadto Nomura chce, aby remake wprowadzał wiele nowych rozwiązań, ale korzystał z doświadczenia ekipy, która pracowała nad oryginałem.

Tetsuya Nomura potwierdza, że od dłuższego czasu zastanawiano się nad grą. Problem w tym, że ekipa odpowiedzialna za Final Fantasy VII się starzeje i to jest ostatni moment, aby skorzystać z ich doświadczenia.

Na koniec mała ciekawostka – Square Enix potwierdza, że w nowej wersji gry również przebierzemy Clouda za…wiecie kogo, czyż nie?

[dzięki – http://www.psu.com/news/27207/Final-Fantasy-VII-remake-story-may-deviate-from-original-1997-version]

cloud png

[interaction id=”558177a7669294f91b57bf4f”]

Written By
More from Patryk

Lara Croft and the Temple of Osiris na dzienniku dewelopera

W sieci pojawił się dziennik dewelopera Lara Croft and the Temple of...
Read More