SCEA: Pozycje AAA nie są priorytetem na PlayStation Vita

PlayStation Vita to konsola przenośna Sony, która od początków swojego istnienia ma wyraźne kłopoty z grami z najwyższej półki. Wiele wskazuje na to, iż pozycje z gatunku AAA, ominie platformę Sony.

PlayStation Vita to aktualnie najmocniejsza konsola przenośna na rynku.
PlayStation Vita to aktualnie najmocniejsza konsola przenośna na rynku.

Jeden z włodarzy Sony Computer Entertainment Europe wypowiedział się ostatnio na temat pozycji PlayStation Vita na rynku, oraz małej ilości gier wysokobudżetowych, które trafiają na ten sprzęt. Okazuje się, że Sony nie skupia większości swoich sił na grach typu AAA. Na Vicie możemy zagrać w bardzo dużą ilość gier niezależnych, lub też z gatunku arcade. Japoński gigant ma nieco inne plany na PlayStation Vita. Gry mają być odpowiednikiem tych, które pojawiają się na PlayStation 4 oraz PlayStation Now. W tym pierwszym przypadku mowa oczywiście o opcji Remote Play, która pozwala na granie na kieszonsolce w gry z PlayStation 4. Druga, w opinii Dona Mesy, usługa ma wnieść o wiele więcej ciekawej zawartości dla właścicieli przenośnej konsoli Sony. Oto jego opinia w tej sprawie:

” Pod względem ekonomii i finansów gry AAA najzwyczajniej nie funkcjonują na PlayStation Vita. To nie jest taki sam, tradycyjny proces, jak na dorosłych konsolach. Musimy uciekać się do innych rozwiązań, gdy chcemy grać w gry AAA na PlayStation Vita. Tutaj przychodzi z pomocą PlayStation 4 oraz szeroka biblioteka PlayStation Now. Osobiście nie mogę doczekać się premiery tej drugiej usługi na handheldzie Sony.”

Co więcej, Don Mesa bardzo ciepło wyraził się na temat społeczności graczy wspierających PlayStation Vita. Jego zdaniem są to ludzie w pełni oddani swojej platformie oraz gracze z krwi i kości. Konsola jest w stanie oferować niepowtarzalne doznania technologiczne, ale nadal brak jej jakościowych gier. Osobiście uważam, że sytuacja zmieni się po wejściu w życie PlayStation Now oraz szerokiej biblioteki gier z poprzednich konsol Sony.

[dzięki – Games Industry Biz]
Written By
More from Patryk

Crytek zostało podratowane przez firmę Amazon?

Serwis Kotaku dotarł do informacji, z których wynika, że studio Crytek zawarło...
Read More