Są szanse na kolejne gry z serii Gex, Fear Effect i Anachronox?

Square Enix wystosowało bardzo interesujący komunikat do twórców gier na całym świecie. Wydawnictwo szuka ekip, które zajmą się markami Gex, Fear Effect oraz Anachronox.

Square Enix to autor między innymi sukcesu marki Final Fantasy, której ostatnią odsłoną jest wieloosobowe A Realm Reborn.
Square Enix to autor między innymi sukcesu marki Final Fantasy, której ostatnią odsłoną jest wieloosobowe A Realm Reborn.

Firma Square Enix prowadzi od roku 2013 program Collective, którego zamysłem jest przywrócenie blasku nieco zapomnianym tytułom z przeszłości. W sieci pojawił się komunikat Square Enix o możliwym oddaniu w ręce producentów takich marek jak Gex, Anachronox oraz Fear Effect.

Partnerem programu Collective jest również strona indiegogo, dzięki której niezależni producenci gier mogą spróbować swych sił przy wyżej wymienionych grach. Square Enix zapewnia doradztwo w kwestiach marketingu, profesjonalną wycenę procesu produkcji oraz pomoc logistyczną. Ekipy z całego świata proszone są o wysyłanie konkretnych zgłoszeń, koniecznie wizjonerskich i pomysłowych.

Ekipy wyłonione w trakcie trwania programu będą mogły skorzystać z pomocy wydawnictwa w trakcie pozyskiwania środków na wyżej wymienione gry. Square Enix oczywiście nie wynajmie swojej licencji za darmo – 5 % zebranych środków należy do Square, 10 % ze sprzedaży gry oraz 10 % za możliwość wykorzystania licencji.

Square Enix Collective może być zatem szansą na wprowadzenie na rynek starszych, ale niezwykle sentymentalnych oraz cenionych marek. Gry ze stajni Eidos dołączyły właśnie do tego programu. Miejmy nadzieję, że szybko znajdą się zainteresowani.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/02/square-enix-offers-gex-fear-effect-and.html]

gex_pk

anachronox_pk

 

 

Written By
More from Patryk

Nowe informacje i obrazek ze Star Wars Battlefront

W sieci zostały udostępnione nowe informacje na temat gry Star Wars Battlefront....
Read More