Rzućcie okiem na pamiętniki twórców gry Far Cry 4

Far Cry 4 będzie kolejną odsłoną serii, za którą odpowiedzialny będzie Ubisoft. Tym razem dżunglę i ciepłą plażę zamienimy na mroźne Himalaje. W sieci opublikowano kolejny dziennik dewelopera.

Far Cry 4 nie będzie za bardzo różnił się od poprzedniej odsłony, ale zostanie wzbogacony o kilka nowych elementów.

Jak dobrze wiemy twórcy gier już od jakiegoś czasu prowadzą tzw. “dzienniki deweloperów”, w których to opowiadają, jak przebiegają pracę nad danym tytułem oraz w jakim miejscu prac aktualnie się znajdują, czy też przedstawiają jak powstaje ich gra krok po kroku. Jednakże firma Ubisoft postanowił stworzyć przy okazji premiery Far Crya 4, coś innego i trzeba przyznać, że udało im się stworzyć coś naprawdę ciekawego, co zmusiło nawet samych twórców do refleksji nad ich produkcją o czym opowiada Mark Thompson, czyli reżyser narracji.

“Wróciliśmy z tej wyprawy , spojrzeliśmy na naszą produkcję i doszliśmy do wniosku, że jest ona za bardzo sztuczna. Uważam, że podczas naszej wyprawy podzieliliśmy się z całym zespołem takimi detalami, które sprawią, że środowisko w grze będzie oddawać ducha prawdziwych miejsc, a nie stwarzać sztuczny Disneyland.”

Po takich słowach reżysera narracji możemy oczekiwać, że klimat w Far Cry 4 będzie odgrywał dużą rolę i nie raz poczujemy się jakbyśmy rzeczywiście zwiedzali Himalaje. Warto również wspomnieć, że Ubisoft zapowiedział, że podczas targów Gamescom będzie możliwość wypróbowania Far Cry’a 4, ponieważ na targi do Kolonii twórcy przywiozą grywalną wersję gry. Pozostaje tylko czekać na kolejne informacje na temat najnowszej odsłony serii Far Cry.

Far Cry 4 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz na Xboksa 360. Premiera gry zaplanowana jest na 21 listopada tego roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Kiedy zagramy w Batman: Arkham Knight?

Batman: Arkham Knight to kolejna część, za którą odpowiedzialne jest studio Rocksteady....
Read More