Ryse: Son of Rome – Microsoft komentuje recenzje gry

Ryse: Son of Rome jest produkcją niemieckiego studia Crytek, która została wydana na Xbox One. Jest to jeden z pierwszych tytułów  na nową konsolę Microsoftu, który zebrał mieszane noty w mediach. Gigant z Redmond postanowił wypowiedzieć się na temat opinii dziennikarzy.

ryse-son-of-rome-new-header

 

Recenzje Ryse: Son of Rome postanowił skomentować sam Microsoft, ustami szefa wydziału do spraw gier wideo, niejakiego Mike’a Ybarry. Zasugerował on, że pomimo wielu średnich ocen, graczy i tak są zadowoleni Rzymskich bitew i spędzają przy grze długie godziny. W rozmowie z dziennikarzami MyXboxLive wyznał on, że jest całkiem zadowolony z przyjęcia Ryse na salonach elektronicznej rozrywki. Odniósł się on do serwisu zbierającego oceny gier – Metacritic. To tam Ryse: Son of Rome otrzymało wypadkową ocen na poziomie 60, a więc całkiem słabo jak na możliwości studia Crytek. Oto co powiedział szef Microsoft Studios we wspomnianym wywiadzie:

”Metacritic to skomplikowana komórka w naszej branży. Na początku trochę nas to zasmuciło, że oceny były niższe niż zakładaliśmy. To naturalne, gdy spędzasz nad takim projektem tak dużo czasu. Z drugiej strony, zauważamy że wielu graczy pokochało ten tytuł i rozpowiadają o tym w sieci. Jeżeli spojrzysz na wyniki sklepu Amazon, to sprzedaliśmy 4 na pięć kopii gry. Teraz wiemy, że nie wszystko udało się upchnąć do tej gry, i przyjmujemy krytykę, ale jesteśmy dumni z tego, co ta gra sobą prezentuje.”

Ryse jest fenomenalnie wyglądającą produkcją, która wprowadziła sporo kontrowersji. Cechuje się ona wyborną grafiką, ale również niskim poziomem wyzwania i dobitną liniowością rozgrywki. Gra hula na mocarnym silniku CryEngine 3.0. Tytuł korzysta również z możliwości zapewnianych przez SmartGlass, m.in. z: opcji włączenia gry bezpośrednio do trybu kampanii, dzielenia się swoimi doświadczeniami płynącymi z rozgrywki bezpośrednio przez usługę. Gra jest dostępna tylko na konsoli Xbox One, poniżej zwiastun.

Written By
More from Patryk

Opublikowano nagrania z testów Bloodborne

Trwają testy alpha gry Bloodborne na PlayStation 4. W sieci udostępniono fragmenty...
Read More