Ryse: Son of Rome – Microsoft komentuje recenzje gry

Ryse: Son of Rome jest produkcją niemieckiego studia Crytek, która została wydana na Xbox One. Jest to jeden z pierwszych tytułów  na nową konsolę Microsoftu, który zebrał mieszane noty w mediach. Gigant z Redmond postanowił wypowiedzieć się na temat opinii dziennikarzy.

ryse-son-of-rome-new-header

 

Recenzje Ryse: Son of Rome postanowił skomentować sam Microsoft, ustami szefa wydziału do spraw gier wideo, niejakiego Mike’a Ybarry. Zasugerował on, że pomimo wielu średnich ocen, graczy i tak są zadowoleni Rzymskich bitew i spędzają przy grze długie godziny. W rozmowie z dziennikarzami MyXboxLive wyznał on, że jest całkiem zadowolony z przyjęcia Ryse na salonach elektronicznej rozrywki. Odniósł się on do serwisu zbierającego oceny gier – Metacritic. To tam Ryse: Son of Rome otrzymało wypadkową ocen na poziomie 60, a więc całkiem słabo jak na możliwości studia Crytek. Oto co powiedział szef Microsoft Studios we wspomnianym wywiadzie:

”Metacritic to skomplikowana komórka w naszej branży. Na początku trochę nas to zasmuciło, że oceny były niższe niż zakładaliśmy. To naturalne, gdy spędzasz nad takim projektem tak dużo czasu. Z drugiej strony, zauważamy że wielu graczy pokochało ten tytuł i rozpowiadają o tym w sieci. Jeżeli spojrzysz na wyniki sklepu Amazon, to sprzedaliśmy 4 na pięć kopii gry. Teraz wiemy, że nie wszystko udało się upchnąć do tej gry, i przyjmujemy krytykę, ale jesteśmy dumni z tego, co ta gra sobą prezentuje.”

Ryse jest fenomenalnie wyglądającą produkcją, która wprowadziła sporo kontrowersji. Cechuje się ona wyborną grafiką, ale również niskim poziomem wyzwania i dobitną liniowością rozgrywki. Gra hula na mocarnym silniku CryEngine 3.0. Tytuł korzysta również z możliwości zapewnianych przez SmartGlass, m.in. z: opcji włączenia gry bezpośrednio do trybu kampanii, dzielenia się swoimi doświadczeniami płynącymi z rozgrywki bezpośrednio przez usługę. Gra jest dostępna tylko na konsoli Xbox One, poniżej zwiastun.

Written By
More from Patryk

Przebojowy Minecraft bije kolejny rekord sprzedaży

Twórcy Minecrafta mogą być bardzo zadowoleni, bowiem gra sprzedała się na PC...
Read More