Różnice technologiczne w Tomb Raider: Definite Edition

Tomb Raider: Definite Edition trafiło na półki sklepowe, ale to nie znaczy, że Square Enix odpuszcza kampanię marketingową. W sieci opublikowano nowe materiały wideo – prezentacja wersji na PlayStation 4 i Xbox One.

Tomb_Raider_2234322b

Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze recenzje Tomb Raider: Definite Edition, które okazały się bardzo dobre. Dziennikarze doceniają wartość technologiczną gry, którą odświeżono i podciągnięto do standardów PlayStation 4 i Xbox One. W grze wcielamy się w postać młodej panny Croft, która stawia swoje pierwsze kroki na archeologicznym gruncie. Trafiamy na przeklętą wyspę, gdzie będziemy musieli walczyć o przetrwanie tak z siłami natury, jak i z groźnymi bandytami. Fabuła i scenariusz gry zostały nie tknięte, a więc wszyscy Ci, którzy ograli oryginalną wersję na PlayStation 3 lub Xboksie 360 będą czuli się jak w domu. Definite Edition jest odświeżoną wersją, w której twórcy, czyli Crystal Dynamics, położyli nacisk na jakość audiowizualną. Grafika jest generowana w wysokiej rozdzielczości (1080p tylko na PlayStation 4), w 60 klatkach na sekundę. Technologicznie dorzucono wiele nowych, efektownych patentów, jak chociażby program TRESS FX, który odpowiada za naturalne zachowanie się włosów.

W sieci opublikowano spot promocyjny, którego celem jest przekonanie graczy, że Lara Croft w nowym wcieleniu wygląda jeszcze lepiej. Największą zaletą gry jest animacja postaci – panna Croft otrzymała mnóstwo nowych ruchów, jej twarz złożona jest z większej liczby pikseli, a ekwipunek reaguje na ruchy ciała naszej bohaterki. Świat gry wygląda o wiele lepiej. Ktoś może powiedzieć, że nie jest to pełnoprawny tytuł na konsole nowej generacji, i słusznie, ale poziom technologiczny zawarty w Tomb Raider: Definite Edition potrafi oczarować – sprawdźcie sami!

Written By
More from Patryk

Konsola Xbox 360 ma już 10 lat, ależ ten czas leci!

Dokładnie dziesięć lat temu na półkach sklepowych pojawiła się konsola Xbox 360....
Read More