Rockstar tłumaczy się z problemów z grafiką w GTA V na PS4 i Xone

Rockstar faktycznie zaniżyli poziom oprawy graficznej GTA V na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Najnowsza aktualizacja ma to jednak zmienić.

gta5-banner

W ostatnich dniach fani gry Grand Theft Auto V sporo dyskutowali na temat wprowadzanych zmian i aktualizacji przez firmę Rockstar. Okazuje się, że studio faktycznie dopuściło się zaniżenia grafiki w popularnym GTA V, przez co gameplay stracił nieco na wartości. Studio zdecydowało się jednak sprostować całą sytuację i już pracuje nad kolejnym patchem.

Oficjalne stanowisko firmy jest jasne – w trakcie ostatniej aktualizacji o numerze 1,08 dopuszczono się błędu, czego efektem było zaniżenie poziomu oprawy graficznej w tym bestsellerze. Oficjalny komunikat firmy w tej sprawie brzmi następująco:

Rockstar jest świadome błędów, jakie napotkali właściciele Grand Theft Auto V w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One po ostatniej aktualizacji. Aktualnie sprawdzamy, gdzie dokładnie tkwi problem i jag go wyeliminować.”

Co najciekawsze, aktualizacja o numerze 1.09 została już wprowadzona, ale usprawnia ona błędy trybu GTA Online wynikające z rozgrywki. Rockstar nadal pracuje nad wykryciem uszczerbków, które wpływają negatywnie na ostateczny odbiór gry przez graczy.

Grand Theft Auto V dostępne jest na PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Średnia ocen tej gry na Metacritic to aż 97 punktów.

[dzięki – http://www.videogamer.com/ps4/gta_5/news/gta_5_ps4_xbox_one_downgrade_bug_to_be_fixed_in_new_patch.html]

Written By
More from Patryk

Wspaniała gra świateł w klimacie Batman: Arkham Knight od PlayStation Polska

PlayStation Polska potrafi organizować premier gier na PlayStation 4. Tym razem wykonano...
Read More