Risen 3: Titan Lord – poznaliśmy pierwsze konkrety

W weekend, zupełnie znienacka, pojawiła się w internecie informacja na temat Risen 3: Titan Lord. Firma Deep Silver wyjawiła więcej informacji na temat swojej topowej gry RPG. Poznaliśmy pierwsze konkrety na temat fabuły, grafiki i mechaniki w grze.

1393019224-risen-3-titan-lords-logo

 

Poznaliśmy wreszcie pierwsze informacje na temat Risen 3: Titan Lord. Wśród nich znajduje się również najistotniejsza wiadomość – platformy docelowe. Twórcy gry, firma Piranha Bytes zapowiedzieli, że gra trafi na komputery osobiste, PlayStation 3 i Xboksa 360. Na chwilę obecną nie ma planów wydania szpili na konsole nowej generacji. Powodem takiej decyzji może być wysłużony silnik graficzny, który współpracował jeszcze z Risen 2: Dark Waters. Oznacza to, że nie ma co liczyć na duży skok jakościowy względem poprzedniej części gry. Nadal możemy liczyć na nieznaczne poprawy animacji postaci, zupełnie nowe środowisko i mechanikę walki.

Jeżeli o walce mowa. Tym razem pojawi się możliwość blokowania ciosów przeciwników. Mechanika walki zostanie oparta na czterech typach ruchów oraz prostym w obsłudze systemie kombinacji. Co ciekawe, będziemy mogli korzystać zarówno z broni palnej jak i tradycyjnych łuków. Oczywiście nie mogło zabraknąć klasycznej magii. Do wyboru będą takie zaklęcia jak kula ognia, standardowy piorun a nawet magia voodoo. Ponadto twórcy zapowiadają możliwość okradania wrogów. Całkiem ciekawie się to prezentuje na papierze, zobaczymy jak wyglądać będzie w akcji.

1393017848-risen-3-titan-lords-3

 

Ciekawie rozwiązano wstęp gry. W Risen 3: Titan Lord będziemy wielkim mocarzem, w samouczku, aby później cofnąć się do pierwszego poziomu doświadczenia. Zabieg ten ma nas w naturalny sposób nauczyć mechaniki rozgrywki. Co ciekawe, już od pierwszego poziomu będziemy mogli korzystać z salt, przewrotów i uników, jak również teleportować się na krótkie dystanse. Środowisko gry przypominać będzie średniowieczną Europę. Piranha Bytes zapewnia ponadto, że znajdą się tutaj miejscówki o cieplejszym klimacie. Wszystkie lokacje zostały zaprojektowane ręcznie, co ma dodać szczyptę atrakcyjności. Po mapie poruszać się będziemy w dowolny sposób, ale ograniczać nas będą ekrany ładowania. 

Najciekawszym elementem Risen 3: Titan Lord jest protagonista gry. Na samym wstępie jego dusza zostanie pożarta przez Lorda Cieni. Podczas rozgrywki będziemy mogli poprowadzić go ku dwóm ścieżkom – człowieczeństwa i demonów. Nasze wybory wpłyną na to, jak nasz bohater będzie wyglądał, zachowywał się w walce i jak zostanie przyjęty przez otoczenie.

Premiera Risen 3: Titan Lord została zaplanowana na sierpień tego roku. Szybko. Pamiętajmy że Piranha Bytes zobowiązała się wspierać historię szeregiem dodatków DLC. Więcej informacji już wkrótce! 

Written By
More from Patryk

PlayStation Partnerem Coca -Cola Trophy Tour w Polsce.

Sony Computer Enterainment Polska będzie Partnerem „FIFA World Cup 2014 Trophy Tour”...
Read More