Rise of the Tomb Raider – twórcy wyjaśniają zamieszanie z ekskluzywnością gry

Firma Microsoft na pewien okres będzie posiadać markę Tomb Raider na wyłączność. Informacja ta została ujawniona podczas targów gamescom 2014 w Kolonii. Zespół Crystal Dynamics stara się wyjaśnić taką decyzję. 

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).
Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).

Rise of the Tomb Raider pojawi się początkowo na konsolach Microsoftu, co potwierdzono podczas tegorocznych targów gamescom w Kolonii. Sensacyjna wiadomość momentalnie obiegła cały świat i wzbudziła masę kontrowersji. Koncern z Redmond stawia sprawę jasno – Lara Croft będzie autentyczną odpowiedzią na markę Uncharted.

Głos w tej sprawie postanowiło zabrać samo Crystal Dynamics, czyli studio odpowiadające za przygody Lary Croft. Wiemy już, że Rise of the Tomb Raider będzie tylko okresowo ekskluzywną pozycją na konsolach Xbox One oraz Xboksie 360. Co oznacza ekskluzywność na konsolach Microsoftu oraz jak będzie to wyglądać w praktyce?

”Oznacza to, że Rise of The Tomb Raider zadebiutuje w okresie świątecznym wyłącznie na Xboksa One i Xboksa 360.

Tak, nasza umowa z Microsoftem jest czasowa. Nie omawiamy szczegółów transakcji i koncentrujemy się na dostarczeniu świetnej produkcji na Xboksa One i Xboksa 360.

Crystal Dynamics jest podekscytowane tym, że współpracuje z Microsoftem, aby stworzyć jak najlepszą pozycję. Tak jak Darrell wspomniał we wiadomości, mamy długą i owocną historię z firmą Microsoft, która jest wielkim zwolennikiem tej marki. Oni pomogą nam się rozwijać i pielęgnować markę Tomb Raider lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.”

Stanowisko producenta stara się rozwiewać wszystkie wątpliwości, aczkolwiek nadal nie wiemy, jak długo Rise of the Tomb Raider będzie niedostępne na innych platformach.

Marka Tomb Raider jest z nami od wielu lat, dłużej niż wspomniane Uncharted. Tytuły z tej serii wychowały wiele pokoleń graczy i odnosiły ogromne sukcesy. Lara Croft jest jedną z ikon branży gier wideo.  Świadkami pojedynku tych dwóch serii będziemy w roku 2015, kiedy to debiutuje Rise of the Tomb Raider oraz Uncharted 4: A Thief’s End.

[dzięki – AGB]
Rise of the Tomb Raider rozkocha w sobie fanów przygodowych gier akcji oraz wyniesie Larę Croft na piedestał branży gier wideo?
Rise of the Tomb Raider rozkocha w sobie fanów przygodowych gier akcji oraz wyniesie Larę Croft na piedestał branży gier wideo?
Written By
More from Patryk

Bethesda publikuje szkice koncepcyjne gry Fallout 4

W sieci pojawiły się interesujące concept arty firmy Bethesda, która zamieściła obrazki...
Read More