Rise of the Tomb Raider – Square Enix nie wyda gry, zrobi to Microsoft

W sieci pojawiły się intrygujące informacje na temat ekskluzywności gry Rise of the Tomb Raider. Okazało się, że wydawcą gry będzie Microsoft, a nie jak wcześniej myślano Square Enix.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).
Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).

 

Superprodukcja w postaci Rise of the Tomb Raider będzie oficjalnie wydawana przez firmę Microsoft, a nie jak wcześniej myślano przez wcześniejszego wydawcę w postaci Square Enix. Źródłem informacji jest Aaron Greenberg z ramienia amerykańskiej korporacji.

Nowe informacje w sprawie ekskluzywności Rise of the Tomb Raider mogą elektryzować półświatek growy, bowiem jak się okazuje, umowa zawarta pomiędzy Microsoftem a Square Enix decyduje o tym, że to ten pierwszy gigant wyda tytuł na rynku. Jest to absolutnie zaskakująca wiadomość, szczególnie przez pryzmat społeczności graczy rozkochanych w tej marce. Dotychczas to Square Enix wydawało gry z Larą Croft w roli głównej, podobnie miało być w przypadku Rise of the Tomb Raider. Czy to oznacza, że Xbox One otrzyma solidnego exclusive’a?

Wcześniej potwierdzano, że ten tytuł będzie czasowo ekskluzywną grą na konsolę Microsoftu. Ujawnione dziś informacje tylko to potwierdzają, ale też nie rozwiewają wątpliwości użytkowników PlayStation 4, którzy szczególnie czekają na nowe wcielenie Lary Croft.

Oby tylko nie doszło do sytuacji, kiedy to w Tomb Raider nie zagramy już na konsolach Sony. Poniżej przedstawiamy rzeczony wpis na Twitterze i czekamy na kolejne informacje w tej sprawie.

[dzięki – http://www.videogamer.com/xboxone/rise_of_the_tomb_raider/news/rise_of_the_tomb_raider_is_being_published_by_microsoft.html]

Written By
More from Patryk

Electronic Arts zapowiedziało Premium dla Battlefield Hardline

Firma Electronic Arts zapowiedziała właśnie usługę Premium dla gry Battlefield Hardline na...
Read More