Rise of the Tomb Raider pojawi się tylko na Xbox One

W trakcie konferencji firmy Microsoft na targach gamescom 2014 potwierdzono, że gra Rise of the Tomb Raider pojawi się tylko na sprzęcie firmy Microsoft.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).
Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).

W trakcie konferencji Microsoftu na targach gamescom 2014 przedstawiciele firmy Crystal Dynamics poinformowali, że Rise of the Tomb Raider pojawi się tylko i wyłącznie na Xbox One. 

Według informacji ujawnionych w trakcie prezentacji, najnowsza odsłona serii miałaby pojawić się tylko i wyłącznie na konsoli Xbox One. Premiera gry ma odbyć się w okresie przedświątecznym przyszłego roku. Tytuł najprawdopodobniej nie zostanie wydany w późniejszym okresie na inne platformy. Sensacyjna informacja została potwierdzona na oficjalnym blogu , którego autorem jest Darell Gallagher, pracownik studia Crystal Dynamics. Oto jego stanowisko w tej sprawie:

”Naszym celem od zawsze było przygotować coś specjalnego w Rise of the Tomb Raider. Dzisiejsze ogłoszenie to krok, który pomoże nam wynieść Tomb Raider na szczyt przygodowych gier akcji. Nasi przyjaciele z Microsoftu zawsze dostrzegali duży potencjał w Tomb Raiderze i uwierzyli w naszą wizję gry od pierwszego ujawnienia resetu serii na ich konferencji na targach E3 w 2011 roku.”

Rise of the Tomb Raider pierwotnie zostało zapowiedziane w trakcie targów E3. Dopiero teraz otrzymaliśmy informację, na temat platformy docelowej dla tego tytułu. Wszystko wskazuje na to, że grą będą mogli cieszyć się jedynie właściciele Xbox One.

Written By
More from Patryk

Finałowe starcia z turnieju Evolution Championship Series 2014

W sieci udostępniono materiały wideo z finałowymi pojedynkami z turnieju EVO 2014....
Read More