Rise of the Tomb Raider odpowiedzią Microsoftu na markę Uncharted?

Rise of the Tomb Raider będzie okresowo ekskluzywną marką na konsolach Microsoftu. Nie wiemy jeszcze na jak długo, ale wszystko wskazuje na to, że firma chce przejąć fanów marki Uncharted.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).
Rise of the Tomb Raider to kontynuacja historii Lary Croft z gry Tomb Riader (2013).

Firma Sony posiada niezwykle popularną markę Uncharted na wyłączność konsol PlayStation. Wszystko wskazuje na to, że największa konkurencja japończyków w postaci Microsoftu również zapragnęła mieć tak mocną markę pod swoimi skrzydłami. Na targach gamescom zapowiedziano, że Rise of the Tomb Raider pojawi się tylko i wyłącznie na Xbox One oraz Xboksie 360. Nie sprecyzowano jednak, po jakim okresie czasu produkcja trafi na inne platformy.

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się nowy szef marki Xbox, który od kilku miesięcy zajmuje się rozwojem tej konsoli. Phil Spencer rozmawiał na ten temat z redakcją Eurgamera. Potwierdza on swoje zainteresowanie marką Lary Croft oraz wielki szacunek dla dokonań Uncharted na rynku gier wideo. Jego zdaniem firma z Redmond potrzebuje bardzo silnej, konkurencyjnej marki, aby skutecznie walczyć o klienta.

”Jestem wielkim fanem Uncharted i chciałbym mieć w swojej ofercie podobną grę. Pracujemy już nad tym i stale się temu przyglądamy. Ale nie mamy na ten moment czegoś, co prezentowałoby podobną jakość. Jest to więc okazja.

W dzisiejszych czasach ciężko jest utrzymać się na nogach w biznesie growym. Jeżeli chcesz stworzyć głośną grę i mieć odpowiedni budżet na marketing, niekiedy współpraca okazuje się być dobrym rozwiązaniem dla wydawcy na znalezienie drogi do wzbicia się na poziom, który trzeba przekroczyć.”

Pamiętajmy jednak o tym, jaką jakością dysponuje marka Tomb Raider. Jest to jedna z najbardziej zasłużonych serii w branży gier wideo, której bohaterka stała się elementem popkultury. Poziom wykonania ostatniej odsłony nie dobiega, a w wielu elementach nawet przewyższa, cykl Uncharted. Świadkami pojedynku tych dwóch serii będziemy w roku 2015, kiedy to debiutuje Rise of the Tomb Raider oraz Uncharted 4: A Thief’s End.

[dzięki – Eurogamer]
Rise of the Tomb Raider rozkocha w sobie fanów przygodowych gier akcji oraz wyniesie Larę Croft na piedestał branży gier wideo?
Rise of the Tomb Raider rozkocha w sobie fanów przygodowych gier akcji oraz wyniesie Larę Croft na piedestał branży gier wideo?
Written By
More from Patryk

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, czyli genialny sequel na PlayStation 2

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty jest dowodem na to, że...
Read More