Rewolucja na YouTube – serwis hurtowo blokuje materiały z gier

Google postanowiło rozwiązać problem beztroski na YouTube. Nie długo wejdzie w życie postanowienie uderzające w, popularnych ostatnimi czasy, let’s playerów.

Youtube banner

YouTube jest źródłem utrzymania setek graczy na całym świecie, również i w Polsce, którzy w sposób beztroski publikowali materiały z gier wideo, nierzadko w postaci pełnego zapisu z rozgrywki. Mówiąc w skrócie, rozwścieczyło to producentów i wydawców, którzy wespół z Google znaleźli rozwiązanie. Chodzi o fakt zapisów z rozgrywki, często bez żadnej dodatkowej obróbki, które lądowały na kanałach i zarabiały pieniądze. Monetaryzacja z początkiem roku ma ulec zmianie, ale Google już dzisiaj rozpoczęło restrykcyjne zmiany na serwisie YouTube.

Od kilku dni, osoby które publikowały długie, nieobrabiane materiały, bezpośrednio prezentujące dany tytuł, co warto dodać mijając się z prawami autorskimi, popadły w kłopoty. Najjaskrawszym przykładem tego procesu jest Angry Joe, któremu również zablokowano mnóstwo materiałów, recenzji i wywiadów na jego kanale. W skrócie rozchodzi się o to, iż powielanie i prezentowanie treści, do których nie mamy prawa, jest zabronione. Duże firmy wydawnicze i producenci nie życzą sobie, aby ich gry, najczęściej po premierze, były publikowane w internecie w formie filmu i dodatkowo ktoś na nich zarabiał. Google wprowadzi więc restrykcyjne rozwiązania, które wpłyną pozytywnie na jakość całego portalu i materiałów tam prezentowanych. Nie oszukujmy się, rewolucja jest potrzebna, aby za zawartością na YouTube szła również jakość wykonania i zgodność z przepisami.

 

Written By
More from konadmin

Sony zapowiedziało nowy wyświetlacz HMZ-T3

Sony odcina się od spekulacji na temat gogli dedykowanych PlayStation 4. Firma...
Read More