Resident Evil Remake – porównajmy oryginał z reedycją

Firma Capcom opublikowała w sieci nowe screeny z gry Resident Evil Remake. Tytuł pierwotnie trafił na rynek w roku 2002, teraz zostanie odświeżony w wersji na konsole stacjonarne.

ResidentEvilBanner
Resident Evil to jedna z najbardziej popularnych marek z branży gier wideo.

Capcom zapowiedziało jakiś czas temu gorącą reedycję gry z roku 2002 Resident Evil Remake. Pierwotnie tytuł pojawił się na konsoli Nintendo GameCube, ale teraz autorzy wpadli na pomysł, aby odświeżoną wersję horroru wydać również na PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation 4 oraz Xbox One. W sieci opublikowano garstkę screenów z obu wersji tego tytułu, dzięki czemu możecie wyrobić sobie wstępną opinię na rzeczoną edycję gry.

Od premiery tej gry minęło już prawie trzynaście lat, w trakcie których seria zmieniła się o 180 stopni. Dziś jest to marka, która koncentruje się bardziej na akcji, niż na emocjach oraz poczuciu strachu i grozy. Twórcy poinformowali także, że odnowione Resident Evil w przypadku komputerów osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksa One będzie obsługiwać rozdzielczość 1080p oraz utrzymywać stałe 30 klatek na sekundę. Dodatkowo gracze sami zdecydują w jakich proporcjach obrazu zechcą grać, a do wyboru będzie format 4:3, a także 16:9.

Już w przyszłym roku odświeżona edycja Resident Evil Remake zostanie wypuszczona na rynek, a poniższe screeny powinny nam uzmysłowić, z jaką zmianą będziemy mieli do czynienia. 

Written By
More from Patryk

Piętnaście minut z Forza Horizon 2

Przed nami wielka premiera Forza Horizon 2 na Xbox One oraz Xboksie...
Read More