Resident Evil HD najszybciej sprzedającą się grą w dystrybucji cyfrowej

Firma Capcom wystosowało oficjalny komunikat dotyczący sprzedaży gry Resident Evil HD. Tytuł jest najlepiej sprzedającą się grą w wersji cyfrowej firmy Capcom.

Resident Evil to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży gier wideo.
Resident Evil to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży gier wideo.

Resident Evil HD to najszybciej sprzedającą się gra w wersji cyfrowej spod szyldu firmy Capcom. Tytuł wzbudził ogromne zainteresowanie na konsolach stacjonarnych oraz komputerach osobistych. Okazało się, że jest to najlepszy debiut gry studia Capcom w wersji cyfrowej, który docenili gracze na całym świecie.

Firma Capcom wystosowała specjalny komunikat z tej okazji. Okazuje się, że Resident Evil HD jest najszybciej sprzedającą się grą cyfrową studia w Ameryce Północnej oraz Europie. Należy pamiętać, że na wynik ten składają się dwa czynniki – sentyment graczy oraz dostępność jedynie wersji cyfrowej (pudełkowa ma PS3 ekskluzywnie na terenie Japonii). Dodatkowo Capcom potwierdza, że gra pobiła rekord zainteresowania (sprzedaży) w pierwszych dniach na platformie PlayStation Network.

Widać że siła sentymentu i starej szkoły robi wielkie wrażenie na graczach. Resident Evil to marka niezwykle popularna, zakorzeniona w umysłach graczy oraz po prostu klasyczna. Może ten wynik będzie bodźcem stymulującym Capcom do pracy nad konkretnym remake’iem Resident Evil 2?

[dzięki – http://gamingbolt.com/resident-evil-hd-remaster-is-fastest-selling-digital-title-ever]

Written By
More from Patryk

Need for Speed: Undergrond 3? Dziś pierwsza grafika, a jutro pewnie zapowiedź

Nowe Need for Speed będzie oficjalnie ujawnione już jutro. Całkiem prawdopodobne, że...
Read More